| xBro a întrebat:

Sall TPU, are ceva daca procesorul in full load este intre 55-60 C? in idle este intre 48-50 de C, tocmai cu 4 zile in urma am pus pasta termoconductoare pe procesor cat o boaba de mazare si am intins-o pe toata pe procesor, Ce ma sfatuiti sa fac? [ coolerul meu are rotatiile de 2200-2320 pe minut ], Sa schimb Coolerul? Astept Parerile voastre cat mai urgent, Dau FUNDA! RAPID!

5 răspunsuri:
| Dragosmarian a răspuns:

Depinde si ce procesor ai...si al meu sta la fel in 60-65 C in ceea ce priveste pasta trebuie una de calitate astea de pe piata sunt jalnice, ai putea sa schimbi si coolerul cu unul la 3000RPM dar in orice caz in full load temperatura normala e de 55-60C!

| Seducatorul a răspuns:

Mie mi s-a stricat cooleru de 8 luni si n-are nimic!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cooler stock? si ce procesor?
scoate overclockul, da mai multe detaliihappy

| SouLIce a răspuns:

Sunt putin maricele temperaturile dar este ok
Fa o aerisire a sistemului buna
Pasta termoconductoare ai pus cam multa se pune cam cat un bob de orez nu cat unul de mazare

| adrew a răspuns:

Scoate capacul la carcasa sa se aeriseasca mai bine