| LoveStory54 a întrebat:

Urgent! As avea nevoie de ajutor. Am un stick si intampin urmatoarea problema: conectez stick-ul la pc, intru in folderul stick-ului si in loc sa vad informatiile care le aveam vad doar un shortcut la stick-ul meu si cand dau dublu click imi spune:" There was a problem starting 0~ILN.xxc The specified module could not be found". Cand scanez imi apare ca inca este ocupat. Inca mai exista pe stick? Stiti cumva cum as putea sa imi recapat documentele? Aveti vreo idee ce e de facut? Am foarte mare nevoie de acele documente sad

6 răspunsuri:
| aditimus a răspuns:

Mergi cu stic-ul si la altcineva vezi daca tot asa apare, daca apare aceeasi eroare e dus!

| mihai69 a răspuns:

Ești virusat. În niciun caz să nu-l duci la alt PC - o să-l umpli și pe ăla. Iar cele prin care l-ai mai avut înfipt, trebuie dezinfectate.
Informația mai există, chiar dacă după devirusare nu mai găsești fișierele, le recuperezi cu Recuva de la Pirisoft.

| K0sti a răspuns:

Virusi!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Descarca malwarebytes antimalvare si dai si stick-ului o sacnare.Adica intregului sistem dar bifezi si stick-ul pentru scanare.Scanezi odata, apoi inca odata si inca odata pana da rezultat zero la virusi detectati.

| DanielVălean a răspuns:

Poate e stricat stickul.

| StaicuFlorian a răspuns:

Nu, nu este dus, este pur si simplu virusat, deschide acel shortcut numai daca ai antivirus, scoate informatiile de acolo de le ai stocate apoi formateaza-l