| ALYNAMARYA a întrebat:

Urgent! Buna! Am o mare problema. La un document word 2007 am pus o parola. Marea problema este ca am uitat parola. Exista vreo sansa sa o pot recupera? Va rog mult sa ma ajutati.

Am incercat sa deblochez cu un program, dar era doar pentru word 2003 si mie imi trebuie 2007.

Va dau fundita, ce vreti voi, dar numai sa ma ajutati! :*

Răspuns Câştigător
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

O data parolat un fisier numai un specialist il mai poate deparola. Instalarea si dezinstalarea Office-ului nu va rezolva problema. Nu mai ai ce face.

3 răspunsuri:
| al3xander a răspuns:

Singura solutie este folosirea unui program de tip "brute force" (care incearca dintr-o lista sau combinatii de parole) pana cand o gaseste (daca o gaseste). parola este ireversibila. gasesti aici 3 astfel de programe gratis http://pcsupport.about.com/od/toolsofthetrade/tp/word-password-recovery.htm
PS: daca parola este una de tip "test123456" este usor de spart insa daca este o combinatie de litere si cifre, gen "t3stl2ea56" este foarte greu de spart.

| Silviu_Respect_1991 a răspuns:

Incearca sa dezinstalezi programu..si sa il instalezi din nou. poate instalezi 2003 si daca iti cere parola o spargi cu programu care ai zis ca il ai.
nu sti usigur daca merge..nu am incercat niciodata