| Adolescenta a întrebat:

Urgent! dau fundita. Carw windows este mai bun? Xp sau 7? astept rasp.MUltumesc.Scz categoria

Răspuns Câştigător
| Ana213 a răspuns:

Parerea mea, e ca batranul xp a ramas liderul. De ce?
Pentru ca am un calculator mai slabut, in plus la W7 nu imi place ca inca nu gasesc drivere la bluetooth si imprimanta plus multe altele, papa prea multa memorie virtuala, e prea flash uit, si setarile sunt in varfu pomului ca sa intri unde vrei ai mult de cautat in el asa in vechiu xp sti unde sunt toate parerea mea.

16 răspunsuri:
| alexmircescu13 a răspuns:

Daca ai un calculator mai nou (de fapt am vrut sa se inteleaga mai performant) e de preferat Win 7. Daca e mai slabut, XP este alegerea cea mai buna. Succes!

Răspuns utilizator avertizat
| ImpotrivaSistemului a răspuns:

Windows xp e mai bun pentru jocuri dar daca vrei pentru servici baga 7winking 7 e un fel de vista si vista pentru jocuri cere resurse aproape duble. daca ai un calculator cu resurse mai mici baga xp va functiona mai rapidwinking

| sKilL a răspuns:

Windows 7 ultimate

| George130 a răspuns:

Si eu am windows 7 ultimate il recomand este foarte bun
Si va urma si windows 8
________________________________
http://colta-zone.forumz.ro/

| xXxRaduxXx a răspuns:

7 clar. doar in cazul in care nu ai resursele necesare pentru windows 7 e bun xp.

| ElenaErika a răspuns:

Xp.din toate punctele de vedere

| Nimeni_2549 a răspuns:

Dupa parerea mea, windows 7.

| Andrada1 a răspuns:

XP bineinteles. Ai mai multe facilitati la el si merge mai bine. Bafta!

| ΛᄂΣX a răspuns:

Windows 7 normal

| BubuuLinna a răspuns:

Xp ma bun :X si rezits asi mai mult :*:*

eu deala am nu prea imi schimb windowsu des big grin o data pe an :*

funidtabatting eyelashes:* >big grin

| BubuuLinna a răspuns:

Xp ma bun :X si rezits asi mai mult

eu deala am nu prea imi schimb windowsu des big grin o data pe an :*

funidtabatting eyelashes:* >big grin

| MicutzaaPooh a răspuns:

7 :p

| coolgirl97 a răspuns:

Eu tocmai de o luna am 7 si sunt foarte multumita Xp este mai vechi si windows 7 mai modern mai usor de navigat pe el. are o viteza mai mare si foloseste 2 procesoare deci putearea e dubla pe cand Xp stie sa foloseaca decat un procesor deci daca ai 2 unul sta pe tusa si adevarata valoare a calculatorului nu este aratata!

| Sonya_6609 a răspuns:

Mai bun e Xp

funda?

| Outside a răspuns:

Recomand XP