| Seven71 a întrebat:

Utilizatori TPU am o problema, mi-am facut un cont de Netflix cat timp eram in Anglia iar cand am venit in Romania Netflix nu s-a setat pe Romania si nu stiu de ce, sunt anumite seriale pe care doresc sa le vizionez in romana sau unele care nu sunt in Anglia.Nu am nici un VPN si nimic setat diferit aceeasi problema si pe televizor.

2 răspunsuri:
| Balalau95 a răspuns:

Scoti cardul, inchizi contul (nu il mai platesti), faci alt cont din Romania
sau le scrii/dai telefon (vad ca au numar telverde)
https://help.netflix.com/en/contactus

| SingleForOne a răspuns:

Se va reseta de la sine, și ți se va recomanda top 10 seriale și filme vizionate in Romania.

La mine s-a întâmplat la fel, după o lună și ceva, poate chiar 2, s-a resetat de la sine. Ideea e să urmărești cat mai multe seriale care apar atât în UK, cât și în România, sau doar în România, astfel algoritmul lucrează să-ți ofere ce vizionezi mai mult.