| aBunnyMind a întrebat:

Va intra in vigoare legea ACTA? Chiar asa de orbi sa fie acei oameni care au semnat tratatul? Firmele de internet din ziua de azi se bazeaza doar pe profit nu ii intereseaza de clienti lor si ca vom da intr-o "criza" de internet si ca nu o sa ramana decat cablu si fix? Cum o sa mai putem comunica cu rudele/prieteni din strainatate? Cum o sa mai ne informam in afara de banalul jurnal de la ora 5 ?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

ACTA nu este o lege ci un tratat comercial. Pentru a intra in vigoare trebuie sa fie ratificat de Parlamentul European si de parlamentele tarilor care l-au semnat, inclusiv Parlamentul Romaniei. Dupa aceea prevederile lui trebuie incluse in legislatia romana si abia apoi vor intra in vigoare. Si nu o sa afecteze asa tare internetul, doar ca vor dispare multe site-uri care au continut ce incalca drepturile de autor si practica pirateria pe internet si pentru continutul protejat va trebui sa platesti. Am impresia ca marea majoritate nu stiu despre ce este vorba si exagereaza. Numai bine!

1 răspuns:
| Farazahar20 a răspuns:

Oamenii astia sunt bolnavii.rau cu ACTA lor" Mue ACTA.