| SuperSaiyan4 a întrebat:

Va rog sa ma ajutati,cand ma joc PC-ul meu incepe sa emita multa caldura,nu face asta de foarte mult timp,s-ar putea strica, plz help.

4 răspunsuri:
| trăncănici a răspuns:

Prea multe browsere şi tool bars strică. Dacă şi antivirusul îţi ocupă spaţiu mult, adunate, solicită memorie în timpul funcţiunii.Nu mai deschide 16 pagini deodată, maxim 3.Mai trebuiesc curăţate şi cookies.Defragmentare,etc.Windows update să fie făcut la zi.

| Epigonul a răspuns:

Probabil este din pricina ca se solicita foarte mult in acele momente, daca ai unitate cel mai bine este sa umbli la ventilator si la sursa, sa indepartezi tot praful, se aduna foarte mult si cu timpul merge tot mai greu. Daca ai laptop la fel poti sufla in dreptul ventilatorului.

| Antonio23 a răspuns:

Uita-te la coolere.
Incearca sa le cureti, daca nu merge schimbale

| Dany127 a răspuns:

Schimba pasta termoconductoare, curata-l de praf. Si daca tot iti emite caldura multa schimba cool-erul de la procesor cu unul mai performant. Dar mai intai incearca prima varianta. Si daca ai laptop incearca cu aspiratorul, il pui pe orificiile de aerisire, si pe ventilatoare ca nu se intampla nimic. (am incercat eu si nu s-a intamplat nimic)