| alexRE a întrebat:

Va rog sa ma lamuriti si pe mine cu un lucru, deci intentionez sa-mi iau cat de curand un netboock si nu ma pot hotara intre 2 modele asus: primul( asus 1011px) costa 1000 si are procesor 1.66 intel atom n450 parca...si placa video gma 3150 si 160 gb intern, iar celalalt (asus 1015 BX) este 1050 si are procesor amd c50 de 1 ghz, placa video radeon HD 6250, cu memorie interna de 360 gb si mai zicea ceva la detalii despre noua generatie fusion...sunt un noob si nu ma prea pricep, ma puteti ajuta ce sa aleg?
Oricum pretul la al doile mi se pare cam suspect de ieftin mai ales cu placa aia HD radeon, ma gandesc ca se incalzeste tare sau e ceva cu procesorul respectiv...
Funda!

Răspuns Câştigător
| Mihai1972 a răspuns:

M-am uitat si eu la ele. Eu sincer merg pe Asus 1011px... este mai bun ca celalalt mai ales la procesor; gb ram: 1011px are 2GB ram, iar 1015 BX are 1 GB! Este alegerea ta, dar eu as merge pe primul model!

1 răspuns:
| ioanalexandru a răspuns:

Hey!
eu am Asus 1011px si e superb.
la sunet, e bestial.le intrece pe multe