| marioboy82 a întrebat:

Va salut!
Am si eu o problema la internet, de curand mi-am cumparat un router tp-link AC1750 Wireless Dual Band Gigabit Router si in momentul cand ma conectez la el viteza de upload si download scade la 23 - 24 mb/sec maxim, dar daca ma conectez prin cablu urca la 98 -99 mb/sec.
Va rog sa ma ajutati si pe mine, daca stie cineva cum as putea sa il fac sa fuctioneze internetul la viteza corespunzatoare si prin Router.
Multumesc.

4 răspunsuri:
| peperonies a răspuns:

Deci daca te conectezi cu cablul fara router ai 100 de mega da?
daca te conectezi cu cablul din router cat ai?
pe wireless daca vrei sa iti mearga cu aceeasi viteza cum iti merge pe cablu ai nevoie de o placa de retea wireless gigabit

| marioboy82 explică (pentru peperonies):

Salut!
Am tot 23 -24 de mega dar problema este ca si pe telefon si pe tableta am aceeasi viteza si acum am verificat si netul de la tv si aceeasi viteza.

| peperonies a răspuns (pentru marioboy82):

Boss de boss mafiot sefu la bani tu crezi ca telefonul/tableta au in ele placa de retea sau memorie sa poata sa scrie la 100 de mega pe secunda?

| marioboy82 explică (pentru peperonies):

Stiu ca nu au dar in momentul cand deschizi o pagina de net in 4G o deschide in fractiune de secunda insa conectat la wireless o deschide in 10 -20 min daca o mai deschide...