| OriPunemIntrebariOriNuMaiPunem a întrebat:

Va salut! Doresc sa partajez conexiunea mea de internet la PC cu telefoanele mobile din casa, cu alte cuvinte sa creez o retea wireless. Insa doresc sa o fac fara un router. Am vazut niste programe prin care poti face acest lucru insa in general PC-urile nu au aceasta placa de retea incorporata, daca am inteles eu bine. Ma puteti ajuta sa inteleg ce trebuie sa cumpar eu de fapt? O placa de retea sau un adaptor wireless?
( cam asta doresc sa fac : http://www.go4it.ro/......s-5074946/ )

1 răspuns:
| M1sterX a răspuns:

Ori cumperi o placa de retea wireless pe PCIE, ori cumperi un adaptor wireless.

Bafta.