| office1999 a întrebat:

Vreau să desfac Northbridge-ul după o placă de baza Gigabyte si este prins in 2 "surubele" cu capăt alb si cu niste arcuri, m.am uitat pe spatele placii de bază si este prins cu 2 "brațe" de plastic. Cum le pot desface?

5 răspunsuri:
| mudokins78 a răspuns:

Am impresia sau e sistem clic/clac?
Sau şurubele?

| serban57 a răspuns:

Northbridge-ul este lipit de placa de baza. Ala prins cu cleme de plastic este doar radiatorul lui. Totusi nu vad de ce ai scoate nothbridge-ul de pe placa de baza. Vrei sa-l pui pe alta placa sau ce?

| office1999 explică (pentru mudokins78):

Cand apeși pe ele se lasa in jos

| office1999 explică (pentru serban57):

Da, scuze, mă refeream la radiator, se încinge rau si mi se inchide mereu pc-ul, voiam sa ii schimb pasta. Dar nu pot scoate acele "cleme"

| office1999 explică (pentru mudokins78):

Sunt 2 surubele pe care atunci cand le apesit se lasa in jos, nimic mai mult