| anonim_4396 a întrebat:

Am un laptop mai vechi si vreau sa il desfac sa ii dau jos placa de baza, dar nu pot desface carcasa deoarece e un surub pe care nu il pot desface... ceva metode?

Răspuns Câştigător
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Alea sunt suruburi speciale, greu de desfăcut fara șurubelnita speciale, sunt imbusuri? Sau sunt in cruce?(suruburile) Ori mergi cu el la un specialist sa le desfaca, ori cumperi surubelnite speciale de desfacut laptopuri, ca si telefoanele mobile, si alea au suruburi speciale, mici, de diferite marimi, care nu merg desfacute oricum cu orice surubelnite, ultima variantă sparge i capacul de pe spate, dar atunci il bulesti de tot.

| anonim_4396 explică (pentru CristiDinBucuresti):

Am rezolvat, merci oricum big grin

1 răspuns: