| sergiu_9343 a întrebat:

Vreau sa fac niste programele. folosind limbajul C++, dar nu stiu ce program sa folosesc vreau sa fac si grafica si butoane.

3 răspunsuri:
| Kanghu a răspuns:

Grafica poti face in Qt, wxWidgets, WinAPI, MFC. Ti-as sugera sa nu treci la cele enumerate decat daca ai deja fixate cunostinte de C++.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Vezi despre QT

| al3xander a răspuns:

Pai poti face cu Microsoft Visual Studio, gasesti o editie Express (limitata) aici http://www.microsoft.com/visualstudio/eng/downloads#d-2010-express de C++