| ZeRoberto a întrebat:

Vreau sa imi fac si eu wireless intr-o camera.As dori sa imi spuneti si mie va rog ce aparatura am nevoie.Momentan am internet fiberlink1 de la RDS.Cu un router wireless as rezolva?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Doar cu un router e suficient ala iti da net si la telefon si la laptop dar sa nu folosesti la amandoua lucruri deodata ca iti scade viteza de net cu cat mai mult trage de la wifi asa mai lent merge altceva in afara de router nu e nimic doar sa contractezi mai multa viteza de net ca sa iti transmita atat la telefon cat si la laptop mai multa viteza de netwinking

5 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Rezolvi usor daca laptopul are modem incorporat, eu asa am.
Daca nu are, trebuie si modem.
Succes!

| ZeRoberto explică:

Eu vreau sa am computerul conectat in continuare prin cablu.am nevoie de wi-fi pentru. telefon si un laptop ocazional.Imi poti face o lista cu tot ce imi trebuie? cat mai low price pentru ca vreau doar pentru o camearabig grin mersi. iti dau si funda daca ma ajutihappy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Odata ce ai net pe fir si cu telefon fix iti vine un router acolo ai un cod si de la acel router merge netu si la restul componentelor care au nevoie de net numai codu sal aiba asa sa nu iti traga net vecinu

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pret nu are e instalare gratuita la mine vin si imi baga netu gratuit cu tot ce trebuie pe movistar eu nu-s in romania asta e treaba la mine

| Asdfghshds a răspuns:

Da, un router wireless, si adaptoare wireless pentru celelate pc-uri (daca nu cumva au incorporat) modemu se leaga la router si e done, poti sa legi serverul(calc principal) direct la router.