| laurr a întrebat:

Vreau sa imi iau niste rami ddr2, am placa video de 512 progesorul 4200+ dual core.
La ce trebuie sa ma uit sa imi mearga ramii? cat miar suporta vreau sa imi cumpar 1 gb sau 2gb?
FUNDA

4 răspunsuri:
| CandyGirl_5618 a răspuns:

Iti suporta. Uite-te in unitate sa vezi cate sloturi de Ram ai si in rest totul e ok.O placuta de 2gb de ram ar fi perfecta, procesorul il ai bun, si placa la fel.

| dorikut a răspuns:

Asta depinde de placa de bază. Postează aici modelul acesteia, după care dă-mi un mesaj pentru a-ți putea da un răspuns.

Pe curând!

PS: Dacă nu cunoști modelul plăcii de bază, poți încerca să-l afli folosind CPU-Z ( http://www.cpuid.com/softwares/cpu-z.html ).

| peste2009 a răspuns:

Poti sa iti iei si 2 Gb pentru ca o sa iti mearga daca ai procesorul de 4200+ si dual core atinci ia-ti 2gb pentru un magazin bun cu preturi mici intra pe www.emag.ro preturi foarte mici transport gratuit astept funda

| sftb a răspuns:

La procesor trebuie sa te uiti ca daca ai procesor de vitaza mare si rami putini nu e bine dar daca ai rami multi si procesorul slab tot nu e bine trebuie sa le ai egale aik un procesor de 5200 dual core