| BUDOKAI a întrebat:

procesorul meu este cam slab AMD Athlon(tm) 64 X2 Dual Core Processor 4200+ :((...
a vrea sa cumpar unul nou :) si nu preaa stiu ce sa aleg cacia m obserat pe youtube ca trebuie deblocat... iar eu nu prea stiu cum s-o fac?
ma poate ajuta cinema, caci as vrea sal achizitionez pe acesta http://www.vexio.ro/procesor-amd-athlon-ii-250-x2-3ghz-2 mb_P12372

eu am asa:

- placa de basa asrock

- 2 placute rami de cate 1gb si ddr2-800 fiecare

- sursa de 350w

-placa video nividia gforce gt430 Gainward

Credeti ca o sa mearga?

1 răspuns:
| DeyCj a răspuns:

De deblocat numai dacă vrei și mai ales dacă placa de bază suportă ucc adică deblocarea unui sau mai multor nucleee de procesor.Asrok-urile de obicei a ucc dar nu toate, si asta se face din bios, dar ia în calcul că cei de la amd nu de fraieri au blocat un nucleu( poate nu e stabil sau chiar defect) dar ăsta e riscul.Succes