| ContulDeTPU a întrebat:

Vreau sa imi iau o placa video ATI Radeon HD 6770 1GB 128 Biti DDR 5 si nu stiu daca o sursa de 450w e buna pentru aceasta. E buna sursa pentru placa video sau nu?

Răspuns Câştigător
| Arthiom a răspuns:

Cerinta minima pentru placa ta, dupa cum zice amd e ca sursa sa aiba o putere de minim 450W, deci o sa lucreze la maxim sursa, si cam stresata, bine ar fi sa incerci sa vinzi sursa veche si sa mai pui bani sa iei una de 500 W sau mai mult.

4 răspunsuri:
| ContulDeTPU explică (pentru Arthiom):

Dar o placa video Gigabyte GT420 2GB 128 Biti e mai buna ca GT710 1GB DDR3 64Biti? vreau sa iau una din aceste 2.

| Arthiom a răspuns (pentru ContulDeTPU):

Arunca o privire la comparatia asta de pe pcgarage
http://www.pcgarage.ro/compara/979657,1166281
Eu as merge pe prima.

| ContulDeTPU explică (pentru Arthiom):

Ma gandesc sa cumpar http://www.pcgarage.ro/......r5-64-bit/
si nu stiu daca merge pe o placa de baza Biostar g31d-m7.
Ce parere ai?

| Arthiom a răspuns (pentru ContulDeTPU):

E compatibila.