| Andreea_2128 a întrebat:

Vreau sa imi instalez din nou windows-ul...si nu stiu ce sa aleg: vista sau xp? as instala vista ca e mult mai aspectuos...si de xp m-am plictisit! Ce sa instalez?

Răspuns Câştigător
| MenInShadow a răspuns:

"e muuuult mai aspectuos"... Bla bla bla. Am eu vista, si pot spune ca este cel mai tampit windows dintre toate. Xp-ul este cel mai bun dintre toate. Nu conteaza sp3 sau sp2, desii eu lucrez cu sp2, pentru ca imi este mai usor sa umblu pe el.
Daca te-ai plictisit de xp, iti iei pur si simplu tune-up 2010 de pe net, si iti bagi teme cu vista, pe care le gasesti pe net.
Nu are rost sa instalezi vista, sa il tii 1-2 zile, sa vezi ca te enerveaza, pentru ca nu gasesti programe potrivite pentru el, ca placa video de exemplu, si dupa sa reinstalezi alt windows.
Iti recomand foarte mult si windows 7. Mie mi-a placut enorm, merge foarte bine, netul este perfect. Pacat ca nu am licenta la el, si nu am decat 30 de zile la dispozitiecrying
Dar daca nu ai windows 7, poti instala cum am zis xp-ul si sa iei o tema de vista happy
funda?

11 răspunsuri:
| ταξιδιώτης a răspuns:

Daca ai cel putin 1gb ram si 80 gb hdd instaleaza vista.

| Damasc a răspuns:

Windows 8

| JahBless a răspuns:

Vista e cel mai mare esec a celor de la microsoft.mai bine windows 7. oricum mai bun ca xp-ul nu vei gasi.

| Phineas a răspuns:

SP3 mi se pare mai bun decat vista si xp.

| omega a răspuns:

Poti sa-ti pui windows 7 este bun din toate punctele de vedere. Dar consuma resurse sad multe. Cel mai bun xp sau linux. Ps:pe xp imi mergea gta 4 iar pe 7 nu mai merge ca cere mai multe resurse. O sa-mi pun si eu xp iar.

| n0name a răspuns:

Windows 7

| ღჩօოჩօղყƙღ a răspuns:

Vista e mult mai bun eu asa spun succes!

| SIRIUS132 a răspuns:

Eu personal folosesc de cand ma stiu XP deoarece este foarte avantajos si mult mai rapid in actiuni fata de Vista cunosc multe persoane care au Vista si le merge incredibil de greu. Acum depinde si de calculatorul tau ce windows ar putea sa suporte, eu personal, te-as sfatui sa ramai pe varianta XP este mult mai utilawinking, si nu uita ca aspectuos nu inseamna neaparat ceva mai bunwinking.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Windos vista love struck :*:*

| Sonnayasashikushinaide a răspuns:

Recomandarea mea e sa instalezi windows 7, e cel mai reusit windows de pana acum.

| ana_9909 a răspuns:

Eu zic ca vista