| Devylgreen a întrebat:

Vreau sa instalez windows 7 ultimate de pe un Stick USB ( 4GB) l-am facut bootabil cu Rufus si dupa l-am facut cu Windows 7 USB/DVD Download Tool si imi aparea eroare.(Am doua stick-uri si pe unul am pus Windows-ul pe 32bit si pe altul 64bit am zis ca poate sunt stricate si asa ca le-am dus la un prieten la el mergeau amandoua.) Cum pot sa fac sa imi mearga si mie? Am un pc de la HP and Compaq 512mb RAM (am mai avut windows 7 de pe dvd cand imi mergea unitatea optica) HDD de 160GB, CPU: Intel Celeron D. Am avut si Windows 8 timp de cateva luni.

Windows Boot Manager
Windows failed to start. A recent hardware or software change might be the cause. To fix the problem:
1. Insert your Windows Installation disc and restart your computer.
2. Choose your language settings and then click "Next"
3. Click "Repair your computer"
If you do not have this disc, contact your system administrator or computer manufacturer for assistance.
File: \Boot\BCD
Status: 0xc000000e

Si in partea stanga in colt imi zice sa dau ENTER si in partea dreapta jos in zice ESC si orice as da se da restart si tot nu merge.

OFER FUNDA CELUI CARE MA AJUTA.

3 răspunsuri:
| lpavel a răspuns:

Conecteaza stickul cu widows-ul apoi intra in bios si la Advaced Mode, unde iti arata HDD-ul, unitatea optica etc iti va arata si stick-ul - seteaza-l sa fie primul in lista apoi salveaza si iesi. Instalarea va incepe automat fara sa apesi tu vreo tasta! Bafta!

| Devylgreen explică (pentru lpavel):

Salut, tot asa apare am schimbat unitatea optica pe al doilea loc si Stick-ul l-am pus pe primul

| lpavel a răspuns (pentru Devylgreen):

Incearca asa : 1 stick, 2 HDD, 3 Unitate Optica, apoi restul. Apoi clic F10 sa se salveze!