| dudu_4306 a întrebat:

Vreau sa-mi cumpar un laptop, am comparat cateva modele... credeti ca un procesor de 2000 mhz tine pasul cu noua generatie de jocuri?

7 răspunsuri:
| pepe a răspuns:

Un laptop este mai greu de up-gradat, cel mult poti sa-i adaugi un hard extern, este mai bun un desktop.

kittyalexandra
| kittyalexandra a răspuns:

Daca vrei un calculator pentru jocuri, cumpara-ti mai bine un desktop. Poti sa faci o configuratie foarte buna pentru jocuri la un pret mult mai mic. Laptop-urile nu sunt facute pentru jocuri, iar cele care sunt facute pentru jocuri costa probabil vreo 6000 ron... Cat despre tine/nu tine pasul cu noua generatie de jocuri... Uita-te la jocurile care le joci sau pe care vrei sa le joci de ce configuratie au nevoie si vei afla raspunsul la intrebare.

kittyalexandra
| kittyalexandra a răspuns:

@dudu - da, ar face fata... Dar probabil nu vrei sa-i afli pretul nou... Si daca il iei vechi, nu prea ai garantie la el... Si e destul de aiurea daca nu ai garantie la un laptop... Ca sunt foarte scumpe piesele.

| Parintele a răspuns:

Ptr jocuri foloseste un PC desktop, nu laptop. 2000 Mhz e putin, mai ales la un laptop.

daniela
| daniela a răspuns:

Eu zic ca da

| Stefan_Amisculesei_1998 a răspuns:

Depinde de marca procesorului (dual core, Intel core) mult succes