| vlad1398 a întrebat:

Am o mare intrebare. Vreau sa cumpar un laptop si sunt foarte indecis.Am un buget pana in 10000(daca depaseste cu 1000 sau 2000 nu are nimic). Laptop-ul care mi-l voi lua va trebui sa ma tin urmatorii 5-6 ani deci vreau un sistem stabil si de ultima generatie(deci clar un i7).Eu ma gandeam la un MacBook cu noul procesor i7(haswell).Stiu ca inca nu a aparut dar nici mult nu mai are! Voi ce ziceti?

Răspuns Câştigător
| TheGR a răspuns:

Salut Vlad,

Am vazut in commenturile de mai jos ca vrei sa faci si grafica cu viitorul tau laptop. Pentru asta, intr-adevar alegi bine Mac. Totusi, daca nu faci printuri de dimensiuni mari, nu se mai simte diferenta intre Mac si Win iar pe Windows ai o gama mai larga de jocuri de care sa te bucuri.

Iti recomand un laptop de la Toshiba cu i7, 16GB ram, placa video GeForce GTX 670M de 3GB si display generos de 17": http://bit.ly/1905rFB

Se incadreaza lejer in buget si iti satisface toate cerintele. Asta ar fi alegerea mea daca as avea la dispozitie bugetul tau :) Iar din diferenta mi-as lua si un stand de laptop cu cooler, un mouse bun si o tastatura (este mai comod la gaming sa ai tastatura separat).

In orice caz, ocoleste Acer. Nici HP nu recomand: am doua si ambele se incing al dracului de tare.

10 răspunsuri:
| sltlp a răspuns:

Sau alt sfat. DAca tot ai atatia bani, iti iei ceva acum de ~5000 lei, il tii 3 ani, si peste 3 ani, alegi altceva.

| Instinkt a răspuns:

Fugi cat vezi cu ochii de Macbook..la banii pe care ii ai..eu m-as indrepta spre un Alienware sau si mai bine mi-as face un pc de 5000 de lei..care sa rupa si de restul mi-as lua un Sony vayo un laptop decent

| Me2 a răspuns:

Nu are rost sa dai atata pe un laptop care in 4-5 ani deja e depasit, vechi
Decat sa dai 12.000 lei pe un laptop iti recomand acesta la juma' de pret care e foarte bun
http://www.pcgarage.ro/......2gb-black/

Răspuns utilizator avertizat
| patriiiii89 a răspuns:

Eu am Acer, e micut, am dat 10 miliaone pe el si de 4 ani nu ma tradeaza deloc, merge exact ca la inceput! E alb cu niste chestii colorate pe el. Deci sincer e superb! Nu credeam ca ma va tine asa mult timp.
de la Acer sa-ti iei daca vrei. Bafta :*

| TeDrqq a răspuns:

Eu ma gandesc sa iti iei un Deskotp PC asta in cazul in care il folosesti acasa, daca iti trebuie pentru deplasari etc, etc da este bun MacBook

~Fundita? big grin

| R0co3 a răspuns:

Salut,

Daca vrei pentru jocuri iti recomand un Lenovo procesor i5. Eu il detin si este superb. DUAL core, tot tacamul. Daca nu un macbook i7. Funda?

| vlad1398 explică (pentru R0co3):

Vreau un laptop care si peste 3-4 ani sa duca toate jocurile care vor aparea! Un i7 mai ales acesta care apare acum pe arhitectura haswell cu siguranta va duce! In plus il voi folosi foarte mult si pentru editare foto/video!

| R0co3 a răspuns (pentru vlad1398):

Lenovo-ul se potriveste super bine cu ce vrei tu, dar daca tu vrei procesor i7 neaparat, ia-ti MacBook. In plus eu editez de cativa ani pe laptop-ul astawinking.
Photoshop, photoscapethinking

| SufletzelRanith a răspuns:

Nu ma pricep eu la astea dar eu zic sa mai astepti putin sa apara noul procesor i7... ca sa nu risti... si nu cersesc funda pentru. ca stiu ca am dat un raspuns varzawinking