| Batista43 a întrebat:

vreau sa imi cumpar un laptop pentru jocuri,la ce trebuie sa ma uit? La ram,procesor, etc.

Răspuns Câştigător
| sltlp a răspuns:

Cand zici gaming, indiferent ca e desktop sau laptop, prima data te uiti la placa video. Trebuie sa fie cat mai puternica.Nu te uita la cati gb de memorie video are deoarece nu asta conteaza.
Ulterior e procesorul, rezolutia ecranului(rezolutie mai mare=calitate mai buna a imaginii dar cere si mai multe putere de procesare de la gpu in jocuri, deci nu e un avantaj sa iei ecran 1080p cand gpu e cum e...) si pe la urma la memoria ram.
Oricum, acum ca si idee, gaming calumea nu ai sa vezi tu cu un laptop. Daca vrei gaming, atunci iei desktop(configuratie).

9 răspunsuri:
| Jhonny18Villa a răspuns:

Daca nu stii la ce sa te uiti, probabil nu iti trebuie un laptop de gaming.

| AntiHero a răspuns:

Cele mai importante componente sunt RAM-ul, procesorul si placa video. Astea te ajuta cel mai mult in gameing. happy

| suffarstar a răspuns:

Placa video (trebuie sa fie dedicata), procesor si racire

| RaduTN a răspuns:

Salut Batista. Pai, trebuie sa te uiti la procesor, ram si cel mai important la placa video(nVidia de preferat).
Daca vrei sa te apuci de gaming nu-ti cumpara laptop. Cumparati calculator pentru gaming. Laptop-urile sunt folosite mai ales pentru Business nu pentru gaming. Da, sunt si laptop-uri pentru gaming dar pretul nu este convenabil.

Un laptop pentru gaming -> 2500 RON
Un PC pentru gaming -> 1500 RON

Sper ca te-am ajutat.
O zi minunata in continuare iti doresc.

| PreaTareღ a răspuns:

Procesor, ram, placa video

| NaneSchizophrenia a răspuns:

Procesor, ram si placa video, dar ca sa fie foarte bune vor fi si la un pret ridicat.
Bafta!

| AlexAndrei96 a răspuns:

Procesor, ram, placa video, si pret.

| Mariusflo a răspuns:

Daca vrei un laptop pentru jocuri trebuie sa ai 3 elemente importante:

Procesor bun
Minim 4gb ram
placa video buna

Recomandarea mea pentru mine in materie de laptop pentru gaming ar fi aceasta: http://bit.ly/1nXbCDs daca ai un buget mediu sau acesta: http://bit.ly/1s3jB2v daca dispui de mai multi bani

| John1973 a răspuns:

Uite acest laptop este foarte bun pentru jocuri http://bit.ly/1w8avm4