| anonim_4396 a întrebat:

Vreau să schimb SSD-ul la calculator. Ce pot face ca să îmi transfer toate datele, inclusiv aplicațiile și jocurile cu tot cu fișirele de salvare?

4 răspunsuri:
| StefanDrg a răspuns:

Copiezi tot ce ai pe un stick de memorie, apoi scoti stick-ul din pc, schimbi ssd-ul, conectezi stick-ul si le transferi fisierele pe noul SSD

| nicu991 a răspuns:

Clonezi SSD-ul pe un alt SSD sau HDD cu un program dedicat in functie de ce sistem de operare utilizezi.

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Pune tot ce ai pe o alta memorie, fizica cum ar fi un stick sau un HDD extern sau pune pe o platforma online, OneDrive, Google Drive.

Insa pune doar datele importante si fisierele de instalat pe care crezi ca nu ai de unde sa le mai iei dupa. In general ma astept la ceva date, poeze, documente importante si cateva programe de instalat pe care le ai dintr-un anumit loc. In rest ce se poate instala si dupa... nu iti mai bate capul.

Cu vreo 3 conturi de Google Drive si un stick ar trebui sa rezolvi problema.

Bafta!

| flixbuster a răspuns:

@nicu991 zice bine.