| picior a întrebat:

Vreau sa sterg totul din calculator, absolut tot, dar fara sa-l reformatez. Exista o solutie?

11 răspunsuri:
| CM7YRE a răspuns:

Da,chiar stergi totul, dezinstalezi orice, iti sugerez sa lasi doar driverele si dezinstalezi si stergi restul.

| Ronnix a răspuns:

Click dreapta pe fiecare partitie in parte, iar mai apoi selecteaza optiunea "Format", ai grija sa fie bifat "Quick format", dupa care dai Start.

P.S : Asta nu merge facut si la partitia cu windows-ul!

| boogdan91 a răspuns:

laughing) Hai ca m-ai facut sa rad.

| kurinkita a răspuns:

Nu prea. Windows-ul (sigur ca ai Windows) nu te lasa sa ii stergi fisierele nececare lui pentru. a rula asa ca e imposibil sa golesti un hard disk de tot fara a recurge la formatare. Sau poti folosi un CD Live de Linux sa o faci, cu conditia sa-ti vada partitiile.

| Liquify a răspuns:

Daca stergi "absolut tot" stergi implicit windows-ul happy Daca vrei sa stergi doar poze muzica filme etc. pur si simplu da delete la tot ce vrei sa stergi apoi goleste "Recycle Bin". Simplu happy

| YosCosmin a răspuns:

Da exista :
1. Daca vrei sa stergi tot cu exceptia partitiei C: cu windows ori formatezi partitia cu click dreapta si format ori daca nu un program de partitionat gen easus partition master.
2. Daca vrei sa stergi si sitemul de operare bagi CD/DVD windows si formatezi toate partitiile si dupa il partitionezi cum vrei (faci cate partiti vrei si de ce marime vrei) p.s. poti face doar 4 partiti in total.

| Incarcare a răspuns:

Da! Le iei rand pe rand si le stergi`

| Kozmyn96 a răspuns:

Păi cel mai bine ar fi să schimbi windows-ul prin bootare! Adică să restartezi calc să bootezi cd-ul cu windows şi să faci o nouă instalare şi să ştergi tot ce este în partiţii! De fapt întâi se şterg partiţiile definitiv şi va trebui să le creezi din nou:apeşi c! Dacă vrei te pot ajuta! Mă pricep în domeniu chiar dacă am 15 ani! Sunt băiat serios!

| DaNNNiii a răspuns:

Da... intri in start >control panel >add or remove programs si stergi de acolo tot ce nu mai vrei

| OoHoO a răspuns:

Eu iti recomand 2 posibilitati!
1) Ori te duci la un''Magazin de PC'' si le spui sa-ti stearga tot din el... e ca o Reformatare.dar nu de windows.
2) Tot la magazin de PC iti Reformatezi Windowsul si sterge tot din el tongue cu alt cv nu pot sa te ajut o zi buna big grin

| gh0s7smil3 a răspuns:

Exista,doar ca nu poti sterge tot ce-i in partitia C:/, poti sterge absolut tot din restul partitiilor. Cum? Astfel :
Click dreapta pe partitie->Format->(daca nu vrei sa astepti, bifezi Quick Format) si apoi dai Start. Seara buna!