| snowflakes a întrebat:

Vreau sa stiu si eu daca stiti un sintentitazor de voce.Stiti cum fac aia de la radio cand ii transforma vocea unui cantaret sa zica numele radioului la care asculti.

Răspuns Câştigător
| gki1980 a răspuns:

Cantaretul care zice numele radioului la care asculti piesa inregistreaza in studio vocea respectiva, o trimite la radio, iar cei de acolo pun vocea pe piesa. pentru asta se foloseste Sony sound forge.te poti inregistra daca ai microfon, apoi vocea o inserezi pe piesa cu programul respectiv prin optiunea mix.