| BurningPancakes a întrebat:

Vreau sa vand un sistem desktop de PC, personalizat.

As vrea sa stiu ce optiuni am, pot sa vand la amanet sau am sanse mai mari sa vand pe OlX? Si care ar plati mai bine? Il am de doi ani.

8 răspunsuri:
| RealKing01 a răspuns:

Ce specificații are calculatorul?

| BurningPancakes explică (pentru RealKing01):

Intel i5 cofeelake 8400, 8gb ram ddr4, p video gtx 1050ti, sursa cx 450 celelate specificatii nu le cunosc pe derost

| sierra1 a răspuns:

Dă-l pe olx

preț mare = astepți mult
preț mic = il dai repede

alege tu!

| Zuzu1991 a răspuns:

Diferenta dintre amanet si olx e una foarte, FOARTE simpla
la amanet iti iei banii pe loc, dar sunt MULT MAI PUTINI, pe olx s-ar putea sa astepti si cateva luni pana se vinde (sunt O TONA de imbecili care vaneaza NUMAI chilipiruri, si iti dau telefon, ca poate, poate il dai pe mai nimic, si mai putin decat la amanet)
successssss

| BurningPancakes explică (pentru sierra1):

Ai idee cu cat pot sa il vand? Eu am dat cam 30 de milioane pe toate piesele, am specificatiile mai sus. Dar asta a fost acum doi ani. Mersi de reply

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru BurningPancakes):

Pune l cu 28 milioane si mai scazi treptat.

| GabiDumitrescu a răspuns:

La amanet sub nici o forma. Avind in vedere cit s-au mai scumpit placile video in ultima vreme, probabil iei macar vreo 2000 RON pe el. Configuratia nu e mare fis, daca aveai un 1070 macar era o treaba.

| sierra1 a răspuns (pentru BurningPancakes):

Cinstit, dacă iei jumătate, ai noroc