| Eliza_4560 a întrebat:

Vreau si eu niste statusuri, mai exact niste proverbe, versuri sau citate de dragoste, iubire, fericire.

Răspuns Câştigător
| Nicoletaa_9278 a răspuns:

E prima dragoste Poate ultima !
♪ Tu esti cel mai frumos refren din toate piesele mele !
Nu credeam sa te mai intalnesc , dar tu ai aparut si vreau sa-ti multumesc !
. pT mNee tuu estii tOtt . Altcevaa n`am ce sa zicc . :x
There are a million stars and a million dreams, you are the only star for me, the only dream i dream!
Chiar de nu stii, Ea te iubeste ...si nu stii cat de greu ii estee!
.aş vrea să pot citi măcar un gând de.al tău .
Lasa’ma sa m’apropii sa’tzi arat cine sunt poate ca intr’o zi o sa ma portzi la tine in gand.
Te vad in fiecare zi e ceva bizar si e ciudat ca maine o sa te vad iar !
Chiar si acum dupa atatia ani imi amintesc,chiar si acum dupa atatia ani ma gandesc,de ce nu pot sa te uit? ...Inca te iubesc.
Mai simt si-acum parfumul tau , vocea ta , ochii tai raman in gandul meu oricat de mult as incerca...nu te pot uita!
Dragostea e un sentiment ciudat.m`a facut sa visez neincetat.
Privirea ta ma rascoleste, vocea ta imi mangaie sufletul, felul in care te misti ma face sa imi pierd controlul. Tu m-ai readus la viata si m-ai facut sa ma simt vie. De aceea nu pot trai fara tine… Imi lipsesti atat de mult…
Ma gandesc la tine asa cum un copil se gandeste la viata, te doresc asa cum doreste un insetat un strop de apa, mi-e dor de tine asa cum ii e dor omului de libertate. Te iubesc!

Adorm si ma trezesc, ma pierd, ma regasesc , mereu cu tine... doar cu tine-n gand!
Acum inteleg de ce a facut Dumnezeu noaptea, si el a fost fermecat de ochii tai negri.

Ti am zis ca raman acelas copil indragostit.indiferent de situatie.
A fost o greseala facuta de mine fara intentie. Sincer, n.am realizat ca ti.am dat prea multa atentie`:-s./
Nu vad nik in jurul meu.Te vad pe tine peste tot.
Îl place pentru caracter,pentru ceea ce este:x Pt ea,el mereu va fi printul din poveste:x Îl iubeste pentru ca e dulce:x Îl adora pentru felul in care îi vorbeste:x.atat de special.doar tu:xx.
Fiecare gand al meu Mi-arata drumul spre tine Nu ma recunosc nici eu Ai in ochi acel ceva Ca o lumina aparte Care schimba viata mea.
Ai sa-ntelegi candva cat ai gresit si nu vei afla Cum te-a iubit si atunci vei regreta
Cu toate faptele ... ea va fi cea care n`o sa`ti intoarca spatele.
• The way you smile, the way you talk, the way you kiss, the way you love, the way you look, the way you walk, the way you enter to my mind I want you`:X !
Viata este ca o ora de matematica in care imultesti si imparti, scazi si aduni,iar la un momendat iti dai seama ca ai gresit si ca ai vrea sa o iei de la inceput.dar s-a sunat.
Eu iubesc ascuns` [:X]. si nimeni nu stie[:-$] . un print frumos care imi place miee[8->].
• Îmi place parfumul tau, îmi place cum te îmbraci, îmi place când râzi, când plângi, când taci.
El inca imi zambeste. Insa lacrimile dor :) !
` si cand 0 vedea 8-> . privirea pur si simplu` :"> i se lumina ` :-x
Cu prezenta ta faci totul sa para...Mai frumos ca o zi insorita de vara:>:X
TU ma inveselesti.TU ma faci sa zambesc.Si numai TU imi apari in gand atunci cand ma trezesc!
Nu-l iubesc pentru ca e frumos , e frumos pentru ca il iubesc !
Esti lacrima ce aluneca pe obraz si mi se sparge in palma… esti IUBIREA!
Ma faci sa plutesc atunci cand imi zambesti, lasa-ma sa fiu langa tine, atunci cand te trezesti !
Visez si nu ma mai pot opri, oare cum te-am cunoscut? Cum m-ai facut sa ma indragostesc de tine? TE IUBESC !
Esti primu` meu gand inainte de a ma trezi si esti ultimu` meu gand inainte de a ma culca…
Cate stele vor muri fara sa simt? Cata vreme va trece fara sa te ating? Cate strigate de dor se vor pierde-n vant? Cate zile voi trai cu tine-n gand ?!
Adorm cu tine-n gand si tot cu tine-n gand ma si trezesc! Lasa-ma sa te iubesc asa cum si visez…
Dimineata e o alta senzatie, o alta vreme, o alta ora, la care eu te-as saruta fara oprire…
Traiesc pentru tine pentru ca ma faci sa imi bata inima repede atunci cind te vad, traiesc pentru tine si nu imi pasa de ceilalti…
Ce simt pentru el?Ce simt cu adevarat nu va disparea nici cu timpul.Nici cu altcineva. Pastrez secretul pe care numai EL il va putea vedea!:X
Esti tot ce-am iubit .Si ce voi iubi.:X

Nu conteaza gura lumii Doar pe El il iubesc:x.indiferent cum ar fi...
Zambeste frate si ia`o in brate, arata`i c`o iubesti si dai sperante.
Cateodata printre ploi gandu' tot la el.ti ajunge. Vrei sa sti daca e fericit sau daca plange
~> Am O Intrebare De Pus =] ~> Mai Stai Mult Timp Ascuns ;-w ?
Hei . ! hai sa iti mai spun cevaa ;;]` ! Taci si asculta asaa:X . Mi-e dor de privirea ta :- < !
Bineinteles ca nu`i clar,oricum te iubessssc ;x , Ador sa am imaginea ta in minte,Fredonand acelasi nume ce ma lasa fara cuvinte .;x

Tu esti trecutul, prezentul si viitorul verbului A iubi. Multumesc, dragostea mea!
Nu mai am nevoie de concediu pentru ca tu esti vacanta mea si cu gandul la tine calatoresc prin cele mai ascunse locuri.pe care doar iubind le poti descoperi. Esti dragostea mea si te iubesc din tot sufletul!
- Te plac, as putea indrazni sa spun ca te iubesc.
Ai cunoscut vreo femeie care sa te inspire sa iubesti pâna când fiecare particica din tine e plina de ea?

Uneori,o singura privire aruncata poate insemna mai mult decat 1000 de cuvinte adunate
pentru tine as prinde ploaia din cer :x!

Aud v0cea de deasupra mea. Spunându.mi că nu eşti bun pentru mine .Dar inima îmi spune ca te vrea în preajmă.`

Every day without you...is like the world without the sun:x
N`am iubit p nimeni cu atata dor ... si de-a fost ceva ... a fost trecator.

mi-am readus la loc zambetul pe care odata il credeam pierdut ! :x

•Nimeni nu stie mai bine ca tine ce simti • Il iubesti doar pentru tine nu pentru parinti •
• Din cauza ta sunt fericita !:x

Sti.nimeni nu o sa te inlokuiasca.;x...am visuri care trebuie sa se implineasca.;x

Prietenele mele? Te vor si ele !
toti barbatii omoara,unii cu o privire,altii,cu un cuvant frumos.iar lasul omoara cu un sarut.
Ştii.N`o să uit nimic, n-o să uit nici un moment, nici un zâmbet, nici o privire.Nimic !

Uneori . trebuie sa inveti sa iubesti ce iti face bine .
Chiar dacă` zâmbetul său durează o clipă, eu ştiu. că în spatele lui au rămas` o mie de amintiri vii.
Cand imi intorc privirea spre el,ma luminez de bucurie !
Fiecare baiat rau pastreaza-n suflet o fata buna :>
Pentru mine au contat acele momente cand fara sa vrei m-ai facut fericita...
Aud vibrand vocea ta in toate zgomotele lumii.
Exista oameni care sunt fericiti si fara a fi indragostiti.

Adevarul care ii face pe oameni liberi este in cea mai mare parte adevarul pe care oamenii n-ar vrea sa-l auda…
. nu.s nebuna ... doar percep o alta realitate , diferita de a ta ! .
Nici cel mai bun make-up artist nu'ti poate schitza pe buze un zambet atunci cand esti TRIST :| !
Pielea fina`si ten de ciocolata.Cand se pune pe distrat o face lata :x. Viata e mai buna cu o bruneta nebuna :-xxxxx
Te poti simti singur, trist, dar niciodata invins. Poti pierde, poti gresi, poti suferi, dar nu te gandi sa abandonezi. Priveste viata cu ochi de invingator si ai sa vezi cat e de frumoasa!
Love is the only force capable of transforming an anemy into a friend .
Cea mai stranie forma de a te indeparta de cineva,este a sta langa ea si a stii ca nu o vei mai putea avea niciodata !
Fiecare lucru are vremea potrivita si fiecare varsta are nebunia ei de`o clipa:x
As vrea sa pot spune ca imi place aici dar nu pot Chiar mi-as dori sa scap sa plec sa uit de tot Caci sunt satula pana peste cap d aceleasi vesti Aceasi viata monotona si sa nu sti de ce traiesti.
Daca toate au trecut, de ce n`ar trece si astea ?
Tzine minte : O fata loveste prin fapte , nu prin cuvinte`;).
Ea? Ea este fata care candva adora sa stranga raze de soare intr-un borcan si in zilele ploioase sa le arunce prin jurul ei.
Inimaa nu bate doar cand e frumoss afaraa.
Lipsita de orice cod moral . prefer sa FIU decat sa PAR ! ;)
Ce fac e pura fictiune./Exact ca tipu` ala rau de tot din filmele de actiune.
Eu nu tin cont c'afara ploua, ca'i zapada sau roua/Mie nu'mi strica vremea starile cum vi se intampla voua.
E timpul sa inteleg ca viata nu e ca in povesti si sa ma maturizez...
Gelozia nu e un sentiment placut dar uneori ne ajuta sa ne dam seama cat de mult tinem la cineva
Cine te-a iertat de toate ? Cine pentru tine poatee. sa isi piarda sufletul ?
Ea nu-i ca restul Ea e pur si simplu ea
Ezita sa crezi ca viata e trista :x!Sunt lucruri frumoase ce stau inca pe lista
• Decolteul meu te face sa ma iubesti ? Nu multumesc . poti sa ma parasesti`:-j./!
Am invatat sa inving lacrima cu un zambet chiar si atunci cand doare...
:>Voi fi aceeasi fata cuminte .Cu acelasi zambet usor ironic pe buze .Care ascunde multe :)
Brunetele au o reputatie de femei misterioase, puternice, uneori reci si calculate.
http://sweety-things.weebly.com/

Cu totii suntem de acord cu frumusetea interioara... si totusi lesinam dupa ambalaje :-J
Ducem o viata ... Gen : Cola si Pepsi` . Repetam din nou . Fantaa nu ne placee:)) !
Ne prefacem ca totul e perfect dar aparentele înseala !
Viata mea e o petrecere privata ! ;)
Doar fraierii isi pierd noptile... Eu le câstig pe toate!
`• Fiecare poveste are un sfarsit. Dar. In viatsa. Fiecare sfarsit are un nou inceput:x.
Toata judecata unei femei.Nu valoreaza cat zambetul unui barbat!:x
Azi n-am chef sa fac nimic,nimic ...si gataa! se poarta vara asta:X
Nu urmaresc sa rastorn lumea,ma multumesc cu faptul de a nu ma lasa rasturnata de ea.
Unii tac din intelepciune,altii din prostie.
Fericirea inseamna sanatate perfecta si memorie proasta.
Nu foloseste nimic alergatul,daca nu pornesti la timp !
Ca sa ai liniste.renunta la ceva !
Din 10 femei frumoase,cel putin 9 sunt stricate

14 răspunsuri:
| MeoKidu a răspuns:

Ştiu că e ciudat dar încă ţin la ea şi o iubesc
A trecut atâta timp, simt că înebunesc
De ce când sunt cu ea, eu o ignor?
Iar când ajung acasă, vărs lacrimi în dormitor...

Parcă nu mai sunt eu, parcă m-am schimbat
Nu mai sunt acelaş puştan, nu mai sunt acelaş băiat
Dar parcă tot mi-a rămas gândirea aia de copil
Care visează şi are acel ciudat stil.

Bye!

| noktambul a răspuns:

" Cum doreste caprioara apa dulce de izvor,/Asa iti doresc eu tie fericire-n dormitor !" laughing

| ღFrUmUsIkღ a răspuns:

…->…S-a ales scrum, praf,
Lacrimi, strigate, nestire
Am ramas doar eu,
Tu nu ,
Sunt doar eu
Cu mine
Singura privire…

…->…E tot ce ne ramane,
Un suflet ravasit
cand prietenul cel bun ne joaca farse.
Tresarim la vorbe grele
Cand totul s-a sfarsit

…->…Avem doar lacrimi si degetele arse.
Ne-am ars cand am crezut
Un joc de minciuna
Un nou inceput
Ne-am ingropat vise, sperante,

…->…Fum prea scrum se stinge tot
Acum o prietenie moare
Nu mai poate respira
I-ai luat tot oxigenul
Prin tradarea ta….

…->…E tot ce vreau sa spun
Acum ca sunt tot fum
Innecat in alcool murdarit de scrum
De la tigara prieteniei
Care s-a fumat
De la zile negre
Ce intr-una s-au aratat
Am uitat sa rad
Am uitat sa traiesc
Am uitat sa uit sa nu mai privesc in trecut
Caci doare
Trecutul linistit l-am pierdut si doare
Flacara se stinge
N-ai stiut s-o tii aprinsa
Si ai dat vina pe mine
Mai bine taci si asculta tot ce am de zis inchide ochii
Deschide-ti mintea sa simt ce am de zis
Mai bine plec sau nu
Mai bine pleaca din mine
Esti doar o pata imbacsita in cuvantul"prietenie"
Am ramas doar eu,
Tu nu
Sunt doar eu cu mine …
Singura privire

…->…Prin geamuri fumurii,
Dupa draperii,
Ascundem o iubire goala,
Nu te face,
Ca totul e perfect…
Dar aparentele inseala!

…->…[:-…Fara tine nu sunt eu
Nu-mi face bine
M-ascund in mine

Tot m-indepartez mereu
Cand fug de mine
Ajung la tine iar
Ma lupt cu toti ,dar in zadar[:-…Principii fara sens oameni ciudati
Multi ziaristi corupti sau mult prea versati
Scandaluri mari ce m-au durut
Prea multe am trait prea multe am vazut

…->…10 vorbe 9 le-am auzit viata mea a fost un
Spectacol
Din 10 fapte 9 eu le-am trait nu astept decat un
Miracol
Din 10 vorbe 9 le-am auzit viata mea a fost un
Spectacol
Din 10 fapte 9 le-am trait nu astept decat un
Miracol

…->…Nu mai ai cu ce sa ma uimesti
Am simtit orice senzatie in viata mea
Nu ma poti impressiona

…->…~~~ma iubeste cineva~~~

~~~moare de gurita mea~~~
~~~ma iubeste, stiu io cine~~~

~~~si-ar da viata pentru mine~~~
~~~ma iubeste ma iubeste~~~

~~~fara mine nu traieste.~~~

…->…am cea mai dulce gurita cu parfum de garofita

talent si mare finete catalog de frumusete
am gurita parfumata dulce ca o ciocolata

…->…O data mi-ai jurat
Ca n-o sa ne despartim
Dar astazi ce pacat
Atat de rau ne dusmanim

…->…Azi mi-ai aratat
Cine esti defapt
Tarziu am inteles
Pe cïne am ales

…->…Ma uit la POZELE CU NOI
Si as da timpul inapoi…
Sa vad unde am gresit
Si de ce ne-am despartit

…->…Ma tot intreb de ce te mai iubesc…
Nici un raspuns eu nu gasesc…
Chiar de nu esti in preajma mea
Eu te iubesc si in lïpsa ta…

…->…Care dintre noi a gresit
Care dintre noi a mintit
Care dintre noi e vinovat
Pentru tot ce s-a intamplat ?

…->…Toate visele frumoase in viata mea s-au spulberat
Ma intreb si nu gasesc raspuns cine e oare vinovat
Mult am mai crezut in vorba ta
Erai singur in viata mea care nu credeam ca va trada

…->…Eu de ash avea lumea la picioare
Fara tine n-am nici o valoare.

De-ash avea cerul cu stele
Fara tine n-am putere,
estilumina fericirii mele!

…->…Din toata inimioara mea
Eu te iubesc dragostea mea
Shi din tot sufletzelul meu
Asha te voi iubï mereu

…->…Tu esti singura iubire

si nu am sa renunt la tine

am sa te iubesc mereu

iubireasufletului meu…

…->…Ma simt cel mai fericit

tu esti tot ce mi-am dorit

cat vei fi nu voi lasa pe altcineva
in viata mea…

…->…A fost frumos nimic de zis
Dar cateaodata asa e scris
2 oameni care se iubesc
Kateodata se ranescsad

…->…N`ar fi frumos n`ar fi cinstit
Sa nu recunosc ca te-am iubit
Si ar fi corect din partea ta

Sa recunosti si tu ca m-ai iubit candva

…->…Te rog sa te intorci acum
Ca imi este tare dor de tine
Asculta`ma ce vreau sa`ti spun
Impaca`te cu mine

…->…[love struck]Cum sa mai cred in minuni…

cand mi-ai spus numai minciuni….
Vorbele tale frumoase…

Am vazut ca erau false…

…->…Si uneori ma innebunesti
Unde sunt eu si tu esti
Nu mai pot sa fac ce vreau
Cu tine o clipa nu mai stau

…->…Nu mi-e bine langa tine, maine am sa plec
Iau prietenii cu mine ca vreau sa petrec
Da du-te dracu unde vrei du-te dupa ei
Du-te cu prietenii tai ca o sa ramai cu eï

…->…Ochii tai m-au cucerit
M-ai vrajit cand mi-ai zambit
Ti-as darui inima
Dac-ai vrea sa fii a mea

…->…Stiu ca te gandesti la mine,
Ca nu prea imi merge bine,
Pt tine ma-mprumut,
Fac orice si te ajut.

…->…Cu gandul sunt la tine uneori uneori
Shi`mi vine sa te sunt de mii de ori
Caci inima inima inima
Te cere si te vrea

…->…A fost odata un baiat
Era tot timpul suparat
El o iubire astepta
Dar nu stiu cum ea nu venea
In sfarsit fericit
C-a gasit ce a dorit
Cu inima s`a impacat
A gasit suflet bun
Langa el e acum
Si intr-o zi sa intamplat
El a gasit ce-a cautat
In viata lui a aparut
Ce isi dorea asa de mult

In sfarsit fericit
C-a gasit ce a dorit
Cu inima s-a impacat
A gasit suflet bun
Langa el e acum

…->…A fost candva un vis frumos
Sa te mai vad nu are rost
Voi suferi si-am sa regret
Dar n-am puterea sa te iert

…->…Am incercat sa pot ierta
Dar nu ma lasa inima
Nu spune ca nu are rost
Si nu mai poate fi ce-a fost

…->…De ce nu ai curaj in ochii sa ma pivesti
Poate iti pare rau de raul ce ai facut
Te doare cand iti spun cat de pervesa esti
Dar si pe mine ma durut…

…->.Nu inteleg cum poti sa plangi asa
De unde atatea lacrimi in sufletul tau
De cand durerea asta in inima tah.
Doar nu ai fost tuh in locul meu.sad

…->…Stau si ma intreb daca tzi-e bine
Acum cand nu sunt langa tine
Tu ai ales, e viata ta
Poate acum tzi-ai gasit linishtea
Tu Ai ales, e viata ta
Poate Acum tzi-ai gasit linishtea

…->…Te voi purta mereu in gand
Itzi multzumesc si pentru atat
Pt putinile clipe frumoase
Pt amitirile ramase

…->…Amintirile ma dor
Din vina ta ma sting usor
Cat de departe as merge dar nu pot
Din mintea mea as vrea ca sa te`ntorc
Toate clipele le rascolesc
Nicio greseala nu pot sa`mi gasesc
De as putea destinul l`as schimba
Si`n alta lume as pleca…

…->…Te-am sunat sa-ti spun ca te iubesc,
Dar nu mi-ai raspuns si-am inteles,
Ca nu mai vrei sa-mi vorbesti,
Nu stiu la ce te gandesti,
Stiu ca ai orgoliul mare,
Vrei tot eu sa-ti cer iertaree!

…->…De la mine am sa las,
Si-am sa fac eu primul pas,
Chiar daca n-am gresït
Am sa fac pe placul tau!

…->…Intr-o seara de vara
Te-am sarutat prima oara
Niciodata n-am sa uit
Te-ai lipit starns de mine
Si mi-ai spus ca e bine
Mi-ai placut atat de mult
In inima mea te ascunzi undeva
Undeva unde esti doar a mea
Te caut mereu in sufletul meu
Unde ai un loc doar al tau

…->…Daca mai intreba vreodata
Ce am mai scump pe lume
Viata sau pe tine
Ti-as raspunde viata
Iar tu ai pleca suparata
Nestiind ca tu esti viata mea

…->…Toti se-ntorc s-o vada
E bine dotata
Uite-o cum arata
E cea mai tare fata
Toti ar vrea sa vada

->vinovat sunt numai eu,
ma gandesc ca vorbe goale am spus mereu,
spui ca vrei sa pleci,
dar te mai opresti,
sa-mi spui stransa-n brate cat ma iubesti

poate sa ma cauti ai uitat,
poate pe strada nu m-ai observat,
poate ca gandul ca eu nu exist,
ne privim si traim clipele trist,

Oricat de mult te-as minti
Oricat de mult te-as iubi
Ai sa fi cu mine-n-tro zi
In care ne vom iubi orice-ar fi

Cu sufletu-ti vorbesc
Cu trupul te doresc
Ma topesc de dorul tau

cand ma gandesc.

Soarele rasare
Atunci cand ea apare

In ochii tai,
M-as inneca si n-as muri
In ochii tai…
Zece vieti as putea trai

…->…Vreau sa stii ca-mi pare rau
Ai ramas sufletul meu.
Sunt departe acum de ea
Oare am sa pot ierta ?

…->…Ma hranesc cu amintiri,
Imi curg lacrimi de copil,
Ranile sunt prea adanci

Cand ma gandesc la "atunci".

…->…• ToT ce`a fOsT prObabiL nu va Mai reveNi •

• Dar ce aRe incepuT ToT se sfarSesTe inTr`O zi •
• Lumea nu mai e aSa cum era canDva •
• aZi nu Te mai cunOasTe cinE Ieri Te respecTa •
• Vom sparGe GheaTsa … vOm LupTa pan` La sfarsiT •
• Sa Se ofTice FraieRii canD vOr veDea c`am reusiT •
• Mereu s`a vOrbiT … s`a criTicaT desPre TrecuT •
• cOnTeaZa ce vei faCe azi … Nu ce ai FacuT •
• Da` scuZa`ma ca iTi spun … Dar esTi un mare dObitOc •
• Ce fOlOs ai capu` mare daca nu ai creier delOc ? •
• Hai ruPe`Te puTsin … hai scOaTe`Tsi ‘piepTu`’ •
• Hai arunCa cu lOveLe … Fa pe seFu` •
• Asa ai fOsT din TineReTse •
• Un reTarDaT cu 10.000 De FeTse ! •

…->…• Am veniT sa Fac haOs •
• vOi aTsi veniT ca sa Ne imbaTam •
• Am veniT sa rupem Targu` •
• Si defapT n`am veniT sa ne disTram •
• Iau Trei sTicLe de whisKy Si Le dau pe gaT usOr •
• Si O sa Fiu disTrugatOr ! ;x •

…->…sPune`mi tOt ce simTi
Nu vreau sa ma mai minTsi
Nu mai vreau sa Te feresTIVreau sa`mi spui daCa ma iubesTi ;x •

…->…[♦] Iubire interzisa, de ce imi esti scrisa? [♦]
[♦] De ce nu pot fii iubita, ca orce fiinta? [♦]
[♦] De ce sunt mereu mintita? [♦]
[♦] Si inima sa-mi fie mereu ranïta? [♦]

…->….♥La baieti eu am magnet♥
♥Ii vrajesc ca am talent♥
♥Ii dau gata cu o privire♥
♥Si se indragostesc de mine♥

.->…[] Asculta femeie, iubeste`ti barbatu` []
[] Ca`n toata lumea ca el, nu e altu` []
[] Respecta`i cuvantu` si da`i satisfactii []
[] Sa se simta rege intre toti barbat

…->…~ * Tu imi spui : " Esti prea mica ! " * ~
~ * Mereu aud : " Cine ? Asta Mica ? " * ~
~ * Dar ai uitat ceva : Asta mica te-a facut s`o iubesti asa cum e ea [ MiKa ] * ~

…->…Du’te si fa’ti viata…dar iti dau un sfat nu iti face sperantze daca e insuratoh go on la nikiun barbat nu cred ca ii konvine sa isi lase nevasta pentru tine!

…->…•º° Am crezuT in Tine inCa de La incepuT … Iar eu am fOsT cOncepuTa pTr. ca Tu sa ma Fi percepuT … Aveam un aTuu, sTiu c`ai pricepuT … Ai fOsT un gLas ce Lumina viiToru` meu muT … Un paS maRe pe Care cu DraG L`am facuT ! ;x °º•

…->…te-am YubYt jY o jtY prea bine
dar tu tY.aY batut joc d mYne
m.aY folosYt cum aY vrut jY cand aY vrut
acum spoY ca doare jY cati pare rau :O
du-te la ea ca deja cand t vad mY se face rau )

…->…» Nu reGreT c`am daT ToTu` pTr. persOana iubiTa ! ;x »

…->…» si sTiu ca ma vrei pe Mine … sunT faTha` cu caRe Te inTeLeGi ceL mai Bine ! ~ ;x »

…->…» mi-am sPus : ‘ sTop ! sTai ! ‘ … pOTsi aGaTa pe aLtii DaCa pe eL nu`L ai … Dar mi-a ramaS ganDu` La Tine … deCi asTeapTa`ma Ca vin in fOrTa, Tine`Te bine ! ~ ;x »

…->…» as LaSa ToTu` in urma Mea … numai penTru dragOsTea Ta ! ~ ;x

…->…» te-am avuT si mi-am baTuT jOc … aCum Te vreau da` numai am nOrOc … ti-am Zis ca DaCa spui ‘nu’, adiO nu ma mai veZi inTorcanD … Tu ai crezuT ca gLumeSc si m`ai priviT pLecanD ! ~ ;x »

…->…• • Nu inTeLeGi Ca n`ai niciun TaLenT? Nu veZi…DegeaBa inCerci sa Ma cOpieZi…Daca Te pOrTi ca Mine Ce`Tsi imaGineZi?…Cine Te CreZi? Nici MinTea/cOrpu`nu Te ajuTa…EsTi dOar vOrba mulTa…Taci si ascuLta! • • •’

…->…•→• sTii cαиd o sα`ti dαi seama caT αi iubiT`o? … aBia Iи ziuα iи cαre o vei vedeα cu aLtu` ღ ! ~ •←•

…->…ღ OaRe chiar cRezi ca pTr. mine Tu nu inSemni nimiC ? … Tu cHiar n`ai observaT ca inCepuSem sa ma impLic ? sigh

…->…• CanD ziC gaTa pai Chiar e GaTa … n`O sa sTerG ToT ca sa`Ti ierT fapTa … sunT sOluTii … eXisTa meReu aLta … imi paRe rau dOua ziLe … duPa CaRe GaTa ! ~ smug

…->…ღ e Perversiunea inTruChipaTa … baGabOanTa aDevaRaTa … nu Te Lua Dupa Cum araTa … pTr. ca O sa Te faCa ! ~ ;x ღ

…->…● Si cReDeai ca De ma LaSi … Tu n`O sa mai ai urmas ? … uiTe ca ti-am araTaT … Ca lOcu` tau s`a oCupaT ! ~ devil

…->…» Cu pieLea ei brOnzaTa … pune paSiune … vOrbesTe uraT … Dar Face numai LucRuri bune ! ~ ;x »

…->…Stiu ca ai face Orice sa O ai .dar ea iti zambeste frumOs si iti zice bye bye;;]•

…->… [] DegEaBa vrEi daCa nu s pOaTE [] DegEaBa crEzi daCa nu aI in cE [] DegEaBa incErcI daCa nu aI pEnTru cinE []""" :d:d:d

…->…Eu Te Las Sa Faci Ce Vrey Si Tot De Mine Te Iei … Nu Stii Ce Ai Langa Tine Gasesti Rar Fata Ca Mine Vrei Cearta Intr`una N`ai Pe Cine`ti Varsa Ura ZiMersi Ca Te Suport Asa Cum Esti Vagabond"" Ai ZaPaciT De ToT Nu Te PotoleSti De Loc.Mai LaSa femeile Ca Ti’aU MancaT Zilele.Vi La Mine Si Imi VorBesTi Cu VorBe DulCi Ma VrajeSti.Vrei Sa HaLesc PovesTi…Cum Ca U Ma IUbeSti."""

…->…Arata`i ca o iubesti,nu fii prost . Pune`ti draq si tu o data inima în folos`! ;Xlove strucklove strucklove strucklove strucklove strucklove struck

…->…De AtaTea GreSeli cu` GrEu Am TreCut.L`am IerTat MerEu tOt Ce mi-a FaCut.M`a MintSit FrumOscrying.M` fkt GelOasaoh go on.Sh` De AtaTea Ori La El M`am IntOrScrying:

…->…Am uitat ce-a durut….am intors pagina si-am spus ,,A TRECUT"…nu-mi pasa ce a fost candva…sunt alta acum si alta e viata mea!:X

…->…I Love To Be Loved By You

…->…Am Nevoie De Cineva Da’ Nam Nevoie De Oricine.Yo Am Nevoie Doar De Cei Care Au Nevoie De Mn

…->…„Prietenia Adevarata E Mana Care Sterge Lacrima Atunci Cand Sufletul Iti Plange"

…->…nu privesc in spathe.las in urma thoth cea fosth…eu incercam sa ma ridic…el ma thragea in jos…da’ nu cedez cand stiu ca ink poth…POOTIN IS KMN.THOTHZI IS K EL.

…->…Stiu tot ce e mai departe de tine,atat de departe,incat nu mai exista aproape

…->…I never stopped loving You I just stopped showing it…

…->…nu sunt perfecta.da am defectele kre iti plac

…->…Iubesc 3 lucruri: soarele,luna si pe tine.Soarele-ziua,luna-noaptea,iar pe tine te iubesc pentru totdeauna!

…->…E greu sa iubesti,si va in intotdeauna,dar adu-ti aminte ca cineva te iubeste,si acela sunt Eu.

…->…Undeva,cineva se gandeste la zambetul tau si se va bucura de prezenta ta in viata sa.Asa ca atunci cand esti singura,adu-ti aminte ca cineva ,undeva, se gandeste la tine.

…->…Oricat de speciale ar fi cuvintele,nici macar nu pot sa inceapa sa-ti spuna despre dratoata dragostea pe care ti-o port in suflet.

…->…Ziua in care te-ai nascut sigur era ploioasa,dar nu era ploaie,cerul plangea pentru ca pierduse cel mai frumos inger!

…->…Azi-noapte mi-am rugat ingerul sa vina sa te pazeasca.Dar a venit mai devreme.L-am intrebat de ce.A zambit si mi-a spus ca un inger nu pazeste alt inger!

…->…Cand te-am vazut prima data mi-ai incalzit inima.A doua oara mi-ai produs scantei,iar acum imi faci inima sa arda!

…->…Saruta-ma si vei vedea stelele.Iubeste-ma si ti le voi da!

…->…I-am cerut lui Dumnezeu o floare si mi-a dat o gradina.I-am cerut un copac si mi-a dat o padure.I-am cerut un rau si mi-a dat un ocean.I-am cerut un inger si mi te-a dat pe tine!

…->…Pt lume tu esti cineva,pentru cineva tu esti lumea!Cu multa dragoste, Cineva

…->…Sa invat sa te iubesc mi-ar lua o viata intreaga,dar numai uitandu-ma in ochii tai stiu ca merita sacrificiul!

…->…Cand vine noaptea uita-te pe cer.Daca vezi o stea calatoare pune-ti o dorinta.Ai incredere,se va indeplini pentru ca eu mi-am pus si te-am intalnit pe tine!

…->…Acum iti testez umanitatea…Testez…testez…Inca testez mhhhh?Rezultatul negativ nu esti om!Am descoperit ca esti un inger!

…->…Acum cand te iubesc nu spune NU,doar pentru tine mai traiesc.Te rog iubeste-ma si tu!

…->…Daca totdeauna minutul tau de iubire a avut 59 de secunde primeste din partea mea secunda care lipseste.

…->…De-ar fi sa scriu in versuri ce simt pentru tine,Luceafarul lui Eminescu ar fi ptea scurt!

…->…Dorinta mea este sa-ti spun cat de mult te iubesc!;sa te vad in fiecare zi sa-ti stiu bucuriile si sa-ti alin necazurile!

…->…Te iubesc iti spun intr-o secunda,dar sa-ti demonstrez imi trebuie toata viata!

…->…Te voi iubi la nesfarsit!Nu-ti voi jura dar…ITI PROMIT!

…->…Tu ma faci sa rad,ma faci sa plang,tu ma faci sa simt ca traiesc,tu ma faci sa iubesc

…->…Asha cum doua buze se unesc pentru a forma SARUTUL;Asha doua inimi se unesc pentru a forma.IUBIREA!

…->…Eu sunt aici, tu esti acolo,Unul dintre noi nu se afla unde trebuie.

…->…Iti spun pentru a mia oara :fiecare zi cu tine este extraordinara

…->…o prietenie incepe cu un zambet, traieste printr-o lacrima si se termina cu un sarut…

…->…Singuratatea e aceeasi chiar daca acest cuvant se pronunta diferit in fiecare limba!Dorinta de aiubi ramane motorul vietii!

…->…Nu-i niciodata prea tarziu O poarta sa deschizi iubirii, Si langa cine-ti este drag Sa mergi pe drumul fericirii…

…->…Fericire…e un cuvant sublim…iubirea inseamna o avere, o dragoste, dar totodata si durere.Iubirea poate fi frumoasa dar si furtunoasa.

…->…Si daca doua inimi singuratice si-au dat pentru. prima oara ‘mana’ pentru a forma ceva atat de frumos, numit DRAGOSTE, atunci Cupidon si-a indeplinit menirea!

…->…Daca vreodata iubirea te va lua pe aripa ei…nu o alunga!caci vei regreta…!

…->…Zambetul este sau nu, asa cum sentimentele sunt sau nu.Dar nimeni nu e prea sarac sa poata oferi un zambet, asa cum nimeni nu e prea bogat sa se poata lipsi de el

…->…Definitia iertarii:"Parfumul unei flori lasat pe pantoful care a calcat-o".Speranta e un lucru bun, poate cel mai bun.Si lucrurile bune nu mor niciodata

…->…E greu sa mergi pe culmea vietii cu inima pustie, e greu sa suferi in tacere si nimeni sa nu stie…

…->…Prietenia este asemenea unei iubiri fara aripi…

…->…Daca nu ai iubi, cum ai putea pretui orbitoarea lumina a soarelui si mangaietoarea iubire a lunii?

…->…Dreptatea poate sa ne avertizeze asupra cea ce este bine sa evitam; insa doar inima ne spune cea ce este mai potrivit sa facem.

…->…Nu exista datorie pe care s-o subestimam mai mult,decat aceea de a fi fericit…

…->…Iubirea de tara, iubirea de parinti, de prieteni si de tot ceea ce ne inconjoara este pretutindeni si ne copleseste in fiecare minut pe care-l traim.

…->…Invatati sa lasati pe chipul vostru sa infloreasca un zambet.Este darut pe care-l oferiti aproapelui, este darul pe care-l oferiti intregului Univers.

…->…Dragostea consta in dorinta de a da ceea ce este al tau altuia si de a simti fericirea acestuia ca si cum ar fi a ta…

…->…Nu putem merge departe in prietenie, daca nu suntem dispusi sa ne iertam unii altora micile defecte…

…->…Nu incerca sa gasesti iubirea absoluta, pentru. ca nu exista. Totul este relativ pe lumea asta, pana si iubirea…

…->…o viata fara dragoste este asemenea unui an fara primavara.

…->…Pierduta lucire din viata fara de luna, frumoasa mea umbra, ce umbra nebuna, frumoasa lumina, scapata din stele cazuta-i din noapte in visele mele…

…->…Adevarul care ii face pe oameni liberi este in cea mai mare parte adevarul pe care oamenii n-ar vrea sa-l auda…

…->…Cand iubirea,acel puf de papadie, ce vine mereu si pleaca cu primul fir de vant, va trece si pe la poarta ta atunci vei sti ca m-ai intalnit…

…->…Cand iubesti esti cel mai fericit om din lume;cel mai trist lucru este sa suferi din iubire…

…->…Fara IUBIRE nu exista viata!IUBITI-VA!Si alungati bezna aceasta ce ne sugruma in fiecare clipa!

…->…Dragostea sau iubirea este un giuvaer de mare pret, dat in dar fiecarei fiinte umane.Daca l-ai pierdut, viata ta nu mai are nici un sens…

…->…Dragostea…darul cel mai de pret al omenirii…traim pentru. dragoste…pentru. o felie de iubire…

…->…Cand amintirea iubirii iti da fiori, sa stii ca este un gand de-al meu,trimis spre tine…pentru. a te ajuta sa adormi cu mine in gand!

…->…Ce poate fi mai frumos decat " iubirea"?Acest cuvant simplu si totodata complex ne da puterea sa invingem,sa visam,sa supravietuim…

…->…A cauta pacea si fericirea in afara noastra este o mare gresala.Trebuie sa cautam pacea in noi,sin e vom putea bucura de adevarata fericire!

…->…Si deziluziile au rostul lor in viata,te trezesc din vis.

…->…Dragostea se exprima prin sentimente care sunt procese superioare ale emotiilor.In special a mintii,judecatii si nu in ultimul rand a luciditatii.

…->…Iubirea vietuieste prin daruire si iertare.Sinele traiesc prin primire si uitare.

…->…In dragoste sa nu faci din durerea altuia fericirea ta.

…->…Nu exista indatorire pa care sa o subestimam mai mult, decat aceea de a fi fericiti…

…->…Traiesti fiindca traiesti!Iubesti fiindca traiesti…

…->…Iubeste inainte de a fi iubit ,dar lasa-te la randul tau inconjurat de iubire…

Pt mine dragostea e o traire complexa,un amalgam de alte trairi ce oscileaza si se impletesc ,influentandu-se reciproc si hotarandu-mi in final comportamentul,

…->…Iubirea e un strop de lumina ,un strop de poezie curata a inimii,si restul…nebunie!Iubeste doar…

…->…Iubirea e un sarut furat,un zambet innocent,o imbratisare patimasa…si un suflet smuls din piept.

…->…o dragoste generoasa isi are intotdeauna testamentul pregatit din timp.

…->…Atinge steaua de neatins si nu-i uita pe cei ce au crezut in tine!

…->…Daca in drumul tau spre fericire vei suferii,plange muntilor,nu plange omului caci compatimirea lui e o ironie amara .

…->…Linie.Punct.Linie punct punct punct linie.

Punct punct .Punct punct linie.Linie punct punct punct.Punct.Adica,te iubesc!

…->…Nu sunt cum sunt cand tu ma vezi ,ci sunt cum sunt cand ma vezi.Deci dormi mai mult ca sa visezi,sa visezi cum sunt cand nu ma vezi.

…->…Ploua acum …Ar trebui sa te duci la geam si sa numeri picaturile de ploaie…atat de mult imi este dor de tine!

…->…Daca as planta o floare de fiecare data cand ma gandesc la tine,as merge acum printr-o gradina cu flori fara sa-I mai gasesc capatul.

…->…Esti un trandafir crescut in inima mea. Promit sa devin apa, aer, pamant ca sa nu te ofilesti, dar tu promiti sa infloresti doar pentru mine? TE IUBESC! "

…->…Cand sinceritatea ochilor tai va parcurge aceste randuri, te rog opreste`te din tot ce te retine si gandestete la mine. TE IUBESC! "

…->…Distanta ne desparte si totusi ne apropie? raman singura, aud doar bataile inimii care ma asurzesc, totul se topeste odata cu tristetea sufletului tau… "

…->…Trandafir rosu inchis te iubeste cine-a scris, dar as vrea ca cititorul sa iubeasca scriitorul…"

…->…As vrea sa colorez padurea, Sa pot s`o fac in mii de feluri, Sa pot sa intalnesc iubirea, Ce se coboara dinspre ceruri… "

…->…Priveste-ma, tine-ma de mana, tine-ma in brate si apoi, SARUTA-MA "

…->…Sarutul tau inca il mai simt pe buze, ma faci sa plutesc atunci cand imi zambesti, lasa-ma sa fiu langa tine, atunci cand te trezesti ! "

…->…Daca vreodata Luna nu-ti va fi aproape, daca Soarele va disparea, sa stii ca a mai ramas ceva: Iubirea mea, care niciodata nu te va lasa ! "

…->…Visez si nu ma mai pot opri, oare cum te-am cunoscut? Cum m-ai facut sa ma indragostesc de tine? TE IUBESC ! "

…->… Dragoste si iubire, doar atat e in sufletul meu, si sunt numai pentru tine :X :X :X :X :X "

…->…Pe malul Marii Negre statea un copilas si-mi spunea de tine ca esti un ingeras. TE IUBESC ! "

…->…Pentru mine, noaptea e ziua mea… iar tu esti regina noptii mele "

…->…Mi-a fost dat sa iubesc de doua ori in viata: prima oara te-am iubit pe tine, dar a fost o greseala, si a doua oara este ca inca imi iubesc greseala… "

…->…Cel mai trist lucru in lume, este acela, ca uneori sufletul ti-l ia tocmai acela care nu are nevoie de el… "

…->… As vrea sa pot… sa-ti spun ce simt… dar n-am curaj… ca ma respingi… "

…->…Tacerea ta ma infioara…[sad]…o vorba dulce de mi-ai spune as asezao la inimioara…[on the phone…sufletul sa imi rasune…[:*]… "

…->…Esti frumos, dragutz, chipes… dulce ca mierea dar ma deranjeaza faptul ca nu pot fi langa tine… "

…->… Daca as fi o pisicuta as iubi un motanel dar asa sunt o fetita si iubesc un baietel… "

…->…Dragostea e ca atunci cand calci pe cimentul moale…. chiar daca pleci , urmele iti raman acolo… "

…->…Esti primu` meu gand inainte de a ma trezi si esti ultimu` meu gand inainte de a ma culca… "

…->…Daca pe fiecare fulg de nea ar fi scris Te Iubesk si este ceea ce simt pentru tine ar trebui sa te uiti afara sa vezi ca a inceput sa ninga… "

…->…Te iubesc pentru ca existi, te iubesc pentru ca ma faci sa rad, te iubesc pentru tot ceea ce esti tu, TE IUBESC pentru ca TE IUBESC ! "

…->…Cate stele vor muri fara sa simt? Cata vreme va trece fara sa te ating? Cate strigate de dor se vor pierde-n vant? Cate zile voi trai cu tine-n gand ?! "

…->…Daca ai fi o lacrima in ochi mei nu asi plange nici o data. Si chiar daca asi face-o asi lasa lacrimile sa coboare adanc in inima mea ca sa vezi cat de mult TE IUBESC ! "

…->…Unde esti iubire sa ma atingi unde ma doare sa ma saruti sa-mi treaca sa te ating sa plang pe umarul tau unde esti cand am atata nevoie de tine? "

…->…Iubirea…… ce rost are sa iubesti daca niciodata nu ai parte de ea ?! "

…->…Acum cand apa ne desparte Desfac pasii clatinati de clipe Ce ne mangaiau simturi ispitite

…->…Daca vei sta pe gandurii si te vei intreba, de ce traiesti un tainic glas iti va raspune :sa lupti, sa speri si sa iubesti… "

…->…As vrea sa fiu zapada ,sa ma topesc pe trupul tau,sa ma evapor si sa ajung in cerurii sa le spun ingerilor ca si si pe pamant exista raiul! "

…->…Tu boca a lado de la mia se transforme en un besoo! Un beso de ti es un sueno , un sueno que eu lo amo! Te quiero y te voy amar siempre, mi amor, mi dulce amor…

| ღFrUmUsIkღ a răspuns:

~Traiesc prin tine, de altceva nu-mi pasa, Stiii nimic nu poate Sa te inlOcuiaSca Avem vise care trebuie Sa Se implineaSca!
~A inceput ca un joc.A cOntinuat.Nu credeam nici unul dintre nOi ca O Sa fie iubire,prietenie Si multa afectSiune!
~Vreau ca atunci cand te gandeSti la mine Sa Spui Uite frate EA chiar tSine la mine! iti multSumeSc ca exiSti!
~Cine ma inveSeleSte,cine ma face Sa zambesc? Cine-mi apare in gand atunci cand ma trezeSc? Cine-mi bantuie viSele,bineintSeleS ca Tu,Ma intrebi daca am innebunit…bineintSeleS ca Nu!
~ESti primul gand cand ma trezeSc Si ultimul cand adOrm!
~Ma acOperi,ma intSelegi, ma Strangi in bratSe, ma incalzeSti ma faci Sa cred ca in dOi e tot mai greu Sa pierzi!
~Am renuntSat la mine pentru nOi Si viata mea e pe lOcu 2!
~Daca zambesc inSeamna ca ma bucur ca te vad!
~TeOretic te adOr [love struck] Practic te iubesc [love struck]
~PeSte toate trecem cu capul Sus Ne avem unul pe altul Si asta-i mai preSuS!
~Nu am averi am doar un baiat ca ma iubeste care ma Suna Sa`mi Spuna Ai grija de tine iubita Te iubesc NOapte bunalove struck!
~Ma ajutSi Sa treci peSte rele ESti cel mai frumOS refren al vietii mele!
~Ce-i al meu e pus deOparte! Sa le fie clar la toate!
~Stii ca traiesc prin tine Dar niciun cuvant nu poate exprima asta!
~ Nu vreau Sa-ti promit nimiccc dar gandeste-tee Daca nu te am pe tine n-am nimiccc!
~Ai incredere in mineee! OricatSi baieti ar fi in juru meu niciunu`nu-i ca tine!
~Ce Simt pentru EL Ce Simt cu adevarat nu va diSparea cu timpu Nici cu altcineva PaStrez Secretul pe care numai el il va putea vedea
~Avem clipe impreuna ce nu vrem Sa Se termine!
~Am petrecut cu tine miiii de clipe minunate! Te IubeSc prin vOrbe, geSturi Si fapte!
~ Si daca nu ai fi tu? Cine aS fi eu?
~Caut iar fericire intr-un StrOp de iubire!
~Vreau privirea aia acel glas care ma iubeste si ma scoate din impas!
~Si n-am de gand Sa te mai laS curand Si tOtuSi ma crezi pe cuvant chiar daca ma iei razand!
~Sa fi fost o intamplare? Oare a fost un oarecare? Nu Stiu dar Stiu ca el Poate sa aduca o schimbare!
~El e Singurul ce poate Sa-mi prOmita Sa ma minta ca o Sa treaca toate!
~Sentimentele nu pot fi puSe in balantSa…Nu ne poate deSpartSiii niciO diStantSa…Suntem suflete pereche mereu in zbOr Am nevoie de tine ingerul meu pazitOr!

| ღFrUmUsIkღ a răspuns:

Greu,Si Stii Ca Am Dreptate.Am Tinut Capul Sus Si Am Mers Mai Departe…Nu Ma Intereseaza Ce Crezi Despre Mine, Inainte Sa Spui Ceva…Uita`te La Tine
Faptele tale mi-au omorat zambetul, Acum stau si plang caci mi-ai otravit sufletul. Ai distrus un vis frumos si-acum Iti pare rau …dar la ce folos? cE a fost, a fost
O să ramână amintiri blocate în ochii nostri goi. Că se`nvarte ceasul si nimeni nu-l va da inapoi.
Dau Rime corecte` Te ard l sentimente`. Ti se pare un miraj.-eu iti spun ca n-ai curaj. intra`n anturaj.dar oricum` fac ce fac si te scot din peisaj`
Sunt chiar eu, acum ca m-ai vazut, Ai tresarit un pic, si m-ai recunoscut… Esti chiar tu, nu te-ai schimbat prea mult, dar nu zambesti la fel, Cat timp o fi trecut?] []
♫♥♫♥ ""Ma invidiezi?…Ai de ce…Ma barfesti?…N-ai decat…Regreti ca m`ai cunoscut?…Mi se rupe…Incapatanata?…Da pana peste masura…Nemultumita?…Da de TINE"
vorbele MeLe DoR? Da Ce Ai VrEa? Sa Te AlInTe? tine’Te BiNe Ca De Acum InCoLo Nu Te Mai LoVeSc Cu CuViNtE

| ღFrUmUsIkღ a răspuns:

Ispita trimisa ca un fel de miraj, cu efect de magie in stare de SEVRAJ; x.●"

"● Femeile sunt facute pentru a fi iubite, nu pentru a fi intelese!●"

"● A woman has got to love a bad man once or twice in her life to be thankful for a good one.●"

"● Prea multe amagiri turnate in pahare.mult prea multe vorbe dure si semne de exclamare. Sincer acum nu`mi pare raw ca te-am vazut si fara masca.Nu exista "scuza`ma!" in cazul taw asa ca lasa!●"

"● Avantaju` fetelOr destepte e ca pot face pe prOastele ori de cate ori vor! ●"

"● Mi`e dor de lumea pe care o aveam in jurul meu, astazi sunt toti la alt nivel asa cum sunt si eu. Timpul trece si tace, timpul trece si legaturi din trecut desface.:]●"
"● Am incercat sa raman aceeashi, sa nu ma schimb… Sa`mi vad de drumu` meu si sa`ncerc sa`nving… Da` n`a fost asa mereu si mai tarziu am realizat… Ca orice lucru rau, este si bun de fapt.●"

"●.Te porti ca un copil…si stii ca nu e bine … si cand va e foarte bine, e ceva ce nu`mi convine…tu il iubesti…si te accepta asa cum esti …de`asta pentru el esti cea mai scumpa din lume!`●"

"● Oricat de greu mi-ar fi.am puterea de a zambi!●"

"• Pentru ea să te lupţi din ghetou cu king-kong-u` Să fii campion ca ping-pong-u` in hong kong Să simtă un protector când o ţii de mijloc Că totu-i frumos când sunteţi doi la un loc!•"

"• Ştie să danseze, ştie cum să procedeze ştie să te ruineze, să te bulverseze să te amendeze, să iţi demonstreze că nu are cum să nu te intereseze!•"

"• Atunci cand ai aripile zdrobite nu renunta la ce~tSi doresti… nu mai poti zbura dar poti inca sa mergı.`! •"

"• Ea nu se compara cu restul`, este tot ce ai visat… Ai o viata normala, o sa ti`o dea peste cap :]`!•"

"• Ca sa poti sa iti depasesti instinctele, trebuie sa stii sa iti controlezi vointa!•"

"● Nemasurabila, Necontrolabila, E chiar Adorabila! E…Inestimabila, Inegalabila, Indispensabila! ●"

"Fiekre om este un inger cu o singura aripa…Numai imbratisati putem zbura! :X

• Iti aduci aminte de acel` moment. O poveste` simpla, fara Happy-end. •

"Mi`e dor de orele cand tu erai tacut. Doar te uitai usor spre poza mea si iti spuneai in gand. "Doamne ea e iubirea mea.` :-

"●E un fel de vagabond care cand vrea poate sa faca ce`si doreste cu inima mea ● Poate sa ma impace,si sa`mi faca pe plac ● Insa poate sa ma minta si sa`si faca de cap ●"

"●Zambeste si arata`le ca nu`ti pasa ● Zambeste`,caci viata` i una si`i frumoasa`happy●"

"●Incearca` sa zambesti`, urmeaza` sfatul`●:"Fii fericit`, toate` trec bah, da`le dracu `!●"

"●Arată`i că o iubeşti,nu fii prost ● Pune`ţi draq şi tu o dată inima în folos`!●"

"●Spune lumea ca noi nu ne potrivim ● Vorbeste lumea ca de ea noi ne ferim ● Las.o sa vorbeasca, de aia are gura ● Eu te iubesc, te iubesc peste masuralove struck●"

"●Fata desteapta saruta`, dar nu iubeste, asCulta, dar nu crede si pleaCa` inainte de a fi dezamagita!happy●"

"●Stii ca nu e m0ment in care sa nu am pregatit un argument●Stii ca traiesc un vis Si nici nu intra in discutie un c0mpr0mis \:d/●"

"●Uita`te la poza mea`! ● Nu e nimic ciudat. D0ar eO`. Ji` totuJi`! ● Uita`te mai atent! ●Ai observat?●. E fiintZa pe` Care` Th0u` o iUbeai`!●"

"●In Urma ToThe`au RamaS Sh acum pas cu pas te aProPiI d ceRul Senin ● ZambeshTe!happyCineVa acOlo Sus te iuBeshTe!●"

"●Tine de tine pe unde umbli si cu cine ● Nu te astept●Zi`mi cand trebuie sa vii,ca sa stiu cand sa plec. ●"

Ascunde-ma de mine si da-mi tot ce-am fost. Da-mi o alta viata, ridica-ma de jos! •"

Mi`e dor de orele cand tu erai tacut. Doar te uitai usor spre poza mea si iti spuneai in gand. "Doamne ea e iubirea mea.` :-

Si-am inteles ca-i un mister Cum cade dragoste din cer …"

Viata are glas Ascult-o bine, retine ce spune

Fa-ti timp sa visezi sa zobori cu gandu ca toate pleaca sau se schimba Si sa pretuiesti palma ce nu te loveste ci te alinta …"

Nimic nu pare sa fie Asa cum parea odata Totul pare gol, lipsit de importanta…"

Ai doar 18 ani, esti nebun, iubesti si nu ai bani.Nimeni nu.ti sta in drum …ai soseaua ta doar cu.n singur sens…te va duce undeva…>big grin] cand am totul la picioare!"

Daca stii cum s`o iubesti, n`ai cum s`o plictisesti!"

| ღFrUmUsIkღ a răspuns:

Ai o fata.nu o lasa ca tzine la tine.si tot ce face.face pentru Tine!:X"

Iubeste’o.si te va iubi si ea."

vezi stii tu cum este.eu n’am sa mai trec peste.scuzele de’a doua zi.e un nou capitol.sa stii!"

Ai vrea sa ma schimb.schimba’te tu primu.tu esti personajul.si eu fac filmul."

Am intrebari de pus.Raspunsuri de dat.Ganduri de ascuns.Oameni de uitat!"

Alta identitate.Alta fata. Nu mai sunt ce eram odata

Stiu ce vrei.Stiu ce`ti trece prin cap.Da` nu intelegi.Sunt un vis ocupat!"

Jumper
* Twilight
* Confessions of a Shopaholic
* A walk to remember
* Cindarella story
* Another Cindarella story
* Legally blondes
* Blonde and blonder
* You don’t mess with the Zohan
* Princess Protection Program
* Transporte 1,2,3
* Serendipity
* Hotel for Dogs
* The Covenant
* 17 again
* Death Race
* Baby on board
* The Prince and Me 1,2,3

Life is a game for two
I thought I would play it with you
But now I play along
In a game that you don’t belong to

Waiting for the time when you’ll be mine
You’re the one my only one

! Erau vremuri grele, da nu credeam in ele, Te cred pe cuvant cand te aud spunand ca: Nici u nu esti sfanta! Asa e! Ce sa fac eu?! Asta-i firea! Doar nu credeai ca in viata te-nseala doar privirea?!?""

"Aiurea ma mint ca nu-mi pasa, Aiurea spun ca nu mai conteaza, Aiurea ma prefac ca sunt bine…Ce greu e sa invingi cand lupti cu tine…!"

""Viata mea, anturajul este tot si asta nu se va schimba.Au fost mereu cu mine Am fost mereu cu ele.love struck""

"lumea` e rea si nu ne lasa`.dar impreuna nu ne pasa`.ei nu ne vor asa unite.dar nu`i vom face fericitsi`:X:Xlove struck""

• El , e sOarele dupa furtuna intr’ o lume atat d nebuna ׃ჯ !
"@ Caci am zambit,cand mi-a f0st greu, si am zis mereu ca nu`i nimic. Si dupa t0ate care au f0st, stii, ca vine si timp frumOs, ca asa e sCris, pentru. ca aSa a fOst ! "

"@ Am facut greSeli, nu vreau sa le repet, ce am caStigat am castigat prin ceea ce sunt ! "

"@ A f0st o vreme` . m`am bucurat de viatsa ca un cOpil care a uitat de teme . Dar ` viatSa m`a inclus in multeee scheme ` ! "
Te indrag0stesti, iubesti, simti ca plutesti. La final, zdrObesti ce ai inceput sa c0ntruiesti ! "

Insaa ` . ce nu p0t uita . este Amintirea ta ` :X .0 pastreaza inima . Intr`un CoLts de sufLet ` xxx !"

mi-ai pr0miss ` ca ai sa ma tsii ` si m`ai lasat sa cad . Dar ` . m`am ridicatt !

simt une0ri ca mi`e greu . Dar e mai bine decat sa ma dezamageasca el` mereu !

Anunta` ma cand vrei sa vezi cine sunt cu adevarat ! ` [ . cand e l0c ` de aratat _|_ ma bag in fata ;x ! ]

stiu de cate ori ti-am zis ca te iubesc . nu`i suficient … deci iata ca iar iti spun ca te iubesc . cum ar fii viata fara tine ` . nu`mi d0resc

. o dau` in *** de lume ` . ca eu oricum nu fac nimic din ce mi se spune … o dau in *** de viata . ca azi sunt in spate da maine sunt in fata ` ! ;x

nu visa` frum0ss` . Realitatea este rece ` !

Iei` viatsa ca atare . si multsi sunt langa tine . Asta nu inseamna ca t0tul e bine ` . poae fi 0ricum` . poate fi ultimu` drum` !

pOa sa cada t0t . p0a sa vina un alt p0t0p . Nu mai c0nteaza . Daca te-am vazut . daca te-am simtsit . nu ma impresi0neaza ! ;x

Ce simt pentru el . Ce simt cu adevarat` . Nu va disparea nici cu timpul ` :X

. Multi imi spun ca nu`i bine . ca am gresit . ca o sa regret . Dar continuu sa traiesc . cand trebuie sa traiesc . si . Pr0mitt ` . am sa regret . cand trebuiee sa regret !
chiar de ar fi greu . t0t as zambii . De`as fii pLina de pr0bLeme . t0t as glumii` . ! Pt ca stii . Viata e grea lumea e rea . cum as putea sa rezist . daca nu `m`as purta asa ? [ f. adevarat` ]

Am pLans . am suferit . am pierdut atatea . t0tul pentru o cauza n0biLa . iubireea dintre n0i d0i` ;x
Cinevaaa` . ac0lo sus . are grija de amand0i` !

. A trecut mult timp . Acum traim din amintiri . Nu a f0st cum ai vrut . Ai vrea s`o iei de la inceputt ` ! [ nu se mai p0atee ` ;-j

No sa te minth` faci parte dn viatsa mea stii bine ptr tne tot ash daa` nimic rauu nu se va intampla` daca ai un vagabOnthh in preajama tha ;x

cOrtina uiTarii nU va caDea niCiOdaThaa peStee decOruL unei prieTenii seinCere nUma canD pieSaa a LuaTh sfarSiTh`happy!

Tuu ma faCi sa zamBesC`love struck Tu ma faCi sa simT Ca traiesC`love struck!

indifeRenttt pRinn Cee vOmm tReceeee` .Sii Catt va fi d gReuu` daCaa tuu tRecii peSteee` tRec si Euuu` ! '

dOar cu un zambet dai culOare vietii mele . imi dai fortsa sa lupt, sa trec peste belele` . ma faci sa uit de lucrurile rele . .

. Vreau` O poveste faraa` sfarsitt !

Fac orice pentru noi, doar sa ramanem amandoi

Si cate n`ai facut ca sa imi fie bine. Sa ma faci fericita ai renuntat la tine

Cu fetele langa mine,uit de toate si mi`e bine

nimic nu este mai bun si mai sfant decat o prietena cu care poti rade.plange...care stie care este durerea ta si stie cum sa te consoleze:X

Pentru ea...el eclipsa mereu orice alt baiat. Caci vedea in el un suflet sincer si devodat. Il facea sa rada in cel mai trist moment. l`a facut sa prinda viata cand privea absent ;x

Am invatat ca cel mai bine e sa fi om , nu sa te gandesti mereu cum sa profiti de unul sau de altul !

Cum sa nu fiu rea,cand de la cei dragi...auzeam in loc de sfaturi "e treaba ta ce faci"

sant fericith cu ce am chiar daca am putsin` si nu vbh de trecut dar totush` hai sa ne-amintim` am iubith am urat am vbt` . frumOs m`am uitah` urat` am ajutat`am ****h` in gath` ;x . Dah` am plans am ras` am dath` palme am luath`
am fOst aplaudath am fOst facuth` si de cacath` am iubito dar ea l`a vruth` pa althu` a spus :
- Ceva scartsaie
- Hmm` . PATU` rolling on the floorlove struck

nici tu nu crezi . ce spui ! cand spui ca m'ai uitat ! .

daca vrei lasam timpul sa decida pentru noi . pana si soarele apare dupa multe ploi !

cu gandul sunt la tine . uneori . si'mi vine sa te sun de mii de ori ! :

imi pare rau ca nu am gandit cand trebuia . dar sper ca totul sa repar. sper sa itsi pot sterge lacrima ` !
Credeam ca si pe tine te'am pierdut. dar mi'am dat seama ca nu pot pierde ce nu am avut. !

Poate ne-am mai certat dar tot ne-am impaCat ! o zi in care am pLans si una in care am ras ! . Ne`o fost usOr si greu . bine sj` rau ! :X .

Oare itsi mai pasa ? Oare itsi mai amintesti ? De noi, chiar daca stiu ca intre timp traiesti alte povesti

Imi repeti intruna ca te vei schimba. Mi-ai promis mereu ca va fi cum era. Orice ai spune acum. Nu mai pot sa lupt. Ochii mei sunt goi. N-au lacrimi pentru noi. Lasa-ma sa plec

N`am nici un mOtiv`sa spun ca n`am tzinut`la tine. De cand am spus`ca " mai vb`im." au fOst zeci de suspine . Sh`ink te-as mai vrea`. . Chiar`daca ai intrah`prin efractzie`in viata mea`!

Caut un nou inceput ... caci tu ramai amintire ! incet. dar sigur
Incerc sa ascund calvarul ce`l numesc depresie. Si zambesc fals doar pentru buna impresie !

Doar stiu ca dureaza putin un moment de bucurie. Iti spun si tie ce mereu imi spun si mie. Nu e tocmai totu' perfect dar o sa fie ! ;-j :X

Tu pentru ce ai facut sa devii ce esti acum... nu a f0st usor. Asa ca lasa-i pe ei , lasa-i sa creada ce vor!

doar sfarstiul capitolului, inceputul urmatorului !

Nu cred In P0vestiii `!Doar' daca vi TU sa mi le citesti!

ce fac eu?batting eyelashes da`cf tu?nu mai poti de pRost ce esti nu?oh go on imi dau seama;x!

Eaa pleaCaa si`L anuntSaaa` "pLecC s`a terminaT` " . pOvestea dee Iubiree`. S-a iNcheiat ! `
o vezi intr-un club tocmai isi aprindea tigara caci numai fumul ii poate alina starea .

[.dragostea` dupa un timp. nu mai e ca`n primaa` zi ! ]

". Am sters si p0zeLe cu n0i` . Nu vreau sa dau timpuL ` inap0ii ` !"

Anunta`ma cand vrei sa vezi cine sunt cu adevarat ` ! :X"

Spun mereu ca nu mai simt nimic . cand ma intreaba cinevaa` . Da daca nu mai simt nimiccc . De ce imi sta gaNduL la EL :X ?"

0 clipa` langa tine n`as putea sa o uitt ` !`"

"# niciodata n`o sa mai simt ce simt cum simt acum . .legat de toate da` din pacate toate trec oricum. ."

# sunt multe metode prin care poa` sa te faca sa uiti cine esti tu. .ca lovesc ,si-apoi pleaca. .viata pare ca e simpla da` sigur nu e.

este o problema ca un asasin fin. .nu`i o dilema suntem plini de venin. .stim,fiecare se pare ca are masti ocazionale,gata de purtare. .personal nu ma regasesc in alte personae

"# nu asta vroiam sa spun ,vroiam sa spun cu totul altceva . . da` mi-am pierdut ideea in timp ce ma gandeam la ea . . !"

"# mi-am luat privirea de la geam ,acum sunt indiferent . . nu mai vreau sa vad nimic ,vreau timpul sa curga lent . . mi-a ajuns cat am vazut cred ca e suficient ! . ."

"# nici daca` mi scrii numele pe` o foaie si` o lasi in ploaie nu` mi terfelesti numele` n noroi ,te omor si apoi mai omor inca doi ,sa nu zici ca nu moare nimeni dupa tine . ."

"# am crezut in ochi sinceri si ,da ,m` am ars . ."

"# n`o sa renuntz nici macar o fractziune de secunda . fiindca totdeauna pierzi daca renuntzi la lupta . :X"

"# de ce dupa ce`ntind o mana tre` sa ma spal pe maini ? daca plec . fii sigur .plec fara amintiri .snt vorbe rupte dintr`o colectzie de dezamagiri . ."

am ranit persoane dragi, poate asta mi e firea. . ma uit in ochii mei in poze, si`mi intorc privirea. ."

| ღFrUmUsIkღ a răspuns:

Ai o fata.nu o lasa ca tzine la tine.si tot ce face.face pentru Tine!:X"

Iubeste’o.si te va iubi si ea."

vezi stii tu cum este.eu n’am sa mai trec peste.scuzele de’a doua zi.e un nou capitol.sa stii!"

Ai vrea sa ma schimb.schimba’te tu primu.tu esti personajul.si eu fac filmul."

Am intrebari de pus.Raspunsuri de dat.Ganduri de ascuns.Oameni de uitat!"

Alta identitate.Alta fata. Nu mai sunt ce eram odata

Stiu ce vrei.Stiu ce`ti trece prin cap.Da` nu intelegi.Sunt un vis ocupat!"

Jumper
* Twilight
* Confessions of a Shopaholic
* A walk to remember
* Cindarella story
* Another Cindarella story
* Legally blondes
* Blonde and blonder
* You don’t mess with the Zohan
* Princess Protection Program
* Transporte 1,2,3
* Serendipity
* Hotel for Dogs
* The Covenant
* 17 again
* Death Race
* Baby on board
* The Prince and Me 1,2,3

Life is a game for two
I thought I would play it with you
But now I play along
In a game that you don’t belong to

Waiting for the time when you’ll be mine
You’re the one my only one

! Erau vremuri grele, da nu credeam in ele, Te cred pe cuvant cand te aud spunand ca: Nici u nu esti sfanta! Asa e! Ce sa fac eu?! Asta-i firea! Doar nu credeai ca in viata te-nseala doar privirea?!?""

"Aiurea ma mint ca nu-mi pasa, Aiurea spun ca nu mai conteaza, Aiurea ma prefac ca sunt bine…Ce greu e sa invingi cand lupti cu tine…!"

""Viata mea, anturajul este tot si asta nu se va schimba.Au fost mereu cu mine Am fost mereu cu ele.love struck""

"lumea` e rea si nu ne lasa`.dar impreuna nu ne pasa`.ei nu ne vor asa unite.dar nu`i vom face fericitsi`:X:Xlove struck""

• El , e sOarele dupa furtuna intr’ o lume atat d nebuna ׃ჯ !
"@ Caci am zambit,cand mi-a f0st greu, si am zis mereu ca nu`i nimic. Si dupa t0ate care au f0st, stii, ca vine si timp frumOs, ca asa e sCris, pentru. ca aSa a fOst ! "

"@ Am facut greSeli, nu vreau sa le repet, ce am caStigat am castigat prin ceea ce sunt ! "

"@ A f0st o vreme` . m`am bucurat de viatsa ca un cOpil care a uitat de teme . Dar ` viatSa m`a inclus in multeee scheme ` ! "
Te indrag0stesti, iubesti, simti ca plutesti. La final, zdrObesti ce ai inceput sa c0ntruiesti ! "

Insaa ` . ce nu p0t uita . este Amintirea ta ` :X .0 pastreaza inima . Intr`un CoLts de sufLet ` xxx !"

mi-ai pr0miss ` ca ai sa ma tsii ` si m`ai lasat sa cad . Dar ` . m`am ridicatt !

simt une0ri ca mi`e greu . Dar e mai bine decat sa ma dezamageasca el` mereu !

Anunta` ma cand vrei sa vezi cine sunt cu adevarat ! ` [ . cand e l0c ` de aratat _|_ ma bag in fata ;x ! ]

stiu de cate ori ti-am zis ca te iubesc . nu`i suficient … deci iata ca iar iti spun ca te iubesc . cum ar fii viata fara tine ` . nu`mi d0resc

. o dau` in *** de lume ` . ca eu oricum nu fac nimic din ce mi se spune … o dau in *** de viata . ca azi sunt in spate da maine sunt in fata ` ! ;x

nu visa` frum0ss` . Realitatea este rece ` !

Iei` viatsa ca atare . si multsi sunt langa tine . Asta nu inseamna ca t0tul e bine ` . poae fi 0ricum` . poate fi ultimu` drum` !

pOa sa cada t0t . p0a sa vina un alt p0t0p . Nu mai c0nteaza . Daca te-am vazut . daca te-am simtsit . nu ma impresi0neaza ! ;x

Ce simt pentru el . Ce simt cu adevarat` . Nu va disparea nici cu timpul ` :X

. Multi imi spun ca nu`i bine . ca am gresit . ca o sa regret . Dar continuu sa traiesc . cand trebuie sa traiesc . si . Pr0mitt ` . am sa regret . cand trebuiee sa regret !
chiar de ar fi greu . t0t as zambii . De`as fii pLina de pr0bLeme . t0t as glumii` . ! Pt ca stii . Viata e grea lumea e rea . cum as putea sa rezist . daca nu `m`as purta asa ? [ f. adevarat` ]

Am pLans . am suferit . am pierdut atatea . t0tul pentru o cauza n0biLa . iubireea dintre n0i d0i` ;x
Cinevaaa` . ac0lo sus . are grija de amand0i` !

. A trecut mult timp . Acum traim din amintiri . Nu a f0st cum ai vrut . Ai vrea s`o iei de la inceputt ` ! [ nu se mai p0atee ` ;-j

No sa te minth` faci parte dn viatsa mea stii bine ptr tne tot ash daa` nimic rauu nu se va intampla` daca ai un vagabOnthh in preajama tha ;x

cOrtina uiTarii nU va caDea niCiOdaThaa peStee decOruL unei prieTenii seinCere nUma canD pieSaa a LuaTh sfarSiTh`happy!

Tuu ma faCi sa zamBesC`love struck Tu ma faCi sa simT Ca traiesC`love struck!

indifeRenttt pRinn Cee vOmm tReceeee` .Sii Catt va fi d gReuu` daCaa tuu tRecii peSteee` tRec si Euuu` ! '

dOar cu un zambet dai culOare vietii mele . imi dai fortsa sa lupt, sa trec peste belele` . ma faci sa uit de lucrurile rele . .

. Vreau` O poveste faraa` sfarsitt !

Fac orice pentru noi, doar sa ramanem amandoi

Si cate n`ai facut ca sa imi fie bine. Sa ma faci fericita ai renuntat la tine

Cu fetele langa mine,uit de toate si mi`e bine

nimic nu este mai bun si mai sfant decat o prietena cu care poti rade.plange...care stie care este durerea ta si stie cum sa te consoleze:X

Pentru ea...el eclipsa mereu orice alt baiat. Caci vedea in el un suflet sincer si devodat. Il facea sa rada in cel mai trist moment. l`a facut sa prinda viata cand privea absent ;x

Am invatat ca cel mai bine e sa fi om , nu sa te gandesti mereu cum sa profiti de unul sau de altul !

Cum sa nu fiu rea,cand de la cei dragi...auzeam in loc de sfaturi "e treaba ta ce faci"

sant fericith cu ce am chiar daca am putsin` si nu vbh de trecut dar totush` hai sa ne-amintim` am iubith am urat am vbt` . frumOs m`am uitah` urat` am ajutat`am ****h` in gath` ;x . Dah` am plans am ras` am dath` palme am luath`
am fOst aplaudath am fOst facuth` si de cacath` am iubito dar ea l`a vruth` pa althu` a spus :
- Ceva scartsaie
- Hmm` . PATU` rolling on the floorlove struck

nici tu nu crezi . ce spui ! cand spui ca m'ai uitat ! .

daca vrei lasam timpul sa decida pentru noi . pana si soarele apare dupa multe ploi !

cu gandul sunt la tine . uneori . si'mi vine sa te sun de mii de ori ! :

imi pare rau ca nu am gandit cand trebuia . dar sper ca totul sa repar. sper sa itsi pot sterge lacrima ` !
Credeam ca si pe tine te'am pierdut. dar mi'am dat seama ca nu pot pierde ce nu am avut. !

Poate ne-am mai certat dar tot ne-am impaCat ! o zi in care am pLans si una in care am ras ! . Ne`o fost usOr si greu . bine sj` rau ! :X .

Oare itsi mai pasa ? Oare itsi mai amintesti ? De noi, chiar daca stiu ca intre timp traiesti alte povesti

Imi repeti intruna ca te vei schimba. Mi-ai promis mereu ca va fi cum era. Orice ai spune acum. Nu mai pot sa lupt. Ochii mei sunt goi. N-au lacrimi pentru noi. Lasa-ma sa plec

N`am nici un mOtiv`sa spun ca n`am tzinut`la tine. De cand am spus`ca " mai vb`im." au fOst zeci de suspine . Sh`ink te-as mai vrea`. . Chiar`daca ai intrah`prin efractzie`in viata mea`!

Caut un nou inceput ... caci tu ramai amintire ! incet. dar sigur
Incerc sa ascund calvarul ce`l numesc depresie. Si zambesc fals doar pentru buna impresie !

Doar stiu ca dureaza putin un moment de bucurie. Iti spun si tie ce mereu imi spun si mie. Nu e tocmai totu' perfect dar o sa fie ! ;-j :X

Tu pentru ce ai facut sa devii ce esti acum... nu a f0st usor. Asa ca lasa-i pe ei , lasa-i sa creada ce vor!

doar sfarstiul capitolului, inceputul urmatorului !

Nu cred In P0vestiii `!Doar' daca vi TU sa mi le citesti!

ce fac eu?batting eyelashes da`cf tu?nu mai poti de pRost ce esti nu?oh go on imi dau seama;x!

Eaa pleaCaa si`L anuntSaaa` "pLecC s`a terminaT` " . pOvestea dee Iubiree`. S-a iNcheiat ! `
o vezi intr-un club tocmai isi aprindea tigara caci numai fumul ii poate alina starea .

[.dragostea` dupa un timp. nu mai e ca`n primaa` zi ! ]

". Am sters si p0zeLe cu n0i` . Nu vreau sa dau timpuL ` inap0ii ` !"

Anunta`ma cand vrei sa vezi cine sunt cu adevarat ` ! :X"

Spun mereu ca nu mai simt nimic . cand ma intreaba cinevaa` . Da daca nu mai simt nimiccc . De ce imi sta gaNduL la EL :X ?"

0 clipa` langa tine n`as putea sa o uitt ` !`"

"# niciodata n`o sa mai simt ce simt cum simt acum . .legat de toate da` din pacate toate trec oricum. ."

# sunt multe metode prin care poa` sa te faca sa uiti cine esti tu. .ca lovesc ,si-apoi pleaca. .viata pare ca e simpla da` sigur nu e.

este o problema ca un asasin fin. .nu`i o dilema suntem plini de venin. .stim,fiecare se pare ca are masti ocazionale,gata de purtare. .personal nu ma regasesc in alte personae

"# nu asta vroiam sa spun ,vroiam sa spun cu totul altceva . . da` mi-am pierdut ideea in timp ce ma gandeam la ea . . !"

"# mi-am luat privirea de la geam ,acum sunt indiferent . . nu mai vreau sa vad nimic ,vreau timpul sa curga lent . . mi-a ajuns cat am vazut cred ca e suficient ! . ."

"# nici daca` mi scrii numele pe` o foaie si` o lasi in ploaie nu` mi terfelesti numele` n noroi ,te omor si apoi mai omor inca doi ,sa nu zici ca nu moare nimeni dupa tine . ."

"# am crezut in ochi sinceri si ,da ,m` am ars . ."

"# n`o sa renuntz nici macar o fractziune de secunda . fiindca totdeauna pierzi daca renuntzi la lupta . :X"

"# de ce dupa ce`ntind o mana tre` sa ma spal pe maini ? daca plec . fii sigur .plec fara amintiri .snt vorbe rupte dintr`o colectzie de dezamagiri . ."

am ranit persoane dragi, poate asta mi e firea. . ma uit in ochii mei in poze, si`mi intorc privirea. ."

scz funda?

| Dariiiii a răspuns:

• E trist sa suferi uneori, dar e frumos cand dragostea te face sa zbori.
• Inca se mai gadeste la tot ce a fost, dar tot ce stie este ca nu mai are rost.
• A iubi inseamna a suferi si cum multi fug de suferinta putini stiu sa iubeasca!

Sper sa iti placa.happy

| Loora a răspuns:

Nu exista om atat de las pe care iubirea sa nu-l transforme intr-un erou.

| Nicolae_Eddie_1994 a răspuns:

Dragostea nu va pieri nici odata

| Nicolae_Eddie_1994 a răspuns:

Dragostea nu va pieri niciodata

| raduconstantin11 a răspuns:

Eu am găsit statusuri pe
https://mstatusuri.cabanova.com/

Sper sa te ajute