| Eliza_4560 a întrebat:

Vreau si eu niste statusuri, mai exact niste proverbe, versuri sau citate de dragoste, iubire, fericirelove struck

4 răspunsuri:
| vyutsuu a răspuns:

Fa ca zambetul tau sa schimbe lumea! Nu lasa ca lumea sa schimbe zambetul tau!

Lumea mea, nebunia ta!

Uita tot ce`ai pierdut, tot ce`ai vrut, tot ce n`ai avut, uita timpul ce`a trecut, orice sfarsit, e un nou inceput.:-

De ce oare te-as astepta un veac? La naiba! Dragostea e doar un fleac.

De ce sa plang? Suflete si zambete pot si eu sa frang!

Si daca nu am chef de Tine Lasa'ma.Si daca vreau sa Pierd o Noapte pana'n Zori Lasa'ma s'o pierd.Si daca vreau sa Uit de Tine Lasa'ma si zi Mersi mai Rau nu poate Fi! ♥

Spui ca nu mai sunt la fel. Ca m`am schimbat.Dar de fapt n`ai ajuns sa ma cunosti cu'adevarat!

♥Copil fara viitor♥

• ღ°º ﻉ√٥ﺎ Pe°ºღ •
Si toti ma`ntreaba ce s`a intamplat. le raspund scurt: "Nu ma intereseaza, l`am uitat "`!

♥Ia`ma de mana si sa ramanem mereu Impreuna`love struck.♥
Te iubesc!love struck

Nu mai sunt cum eram
Acum zambesc, atunci plangeam
Nu te mai cred, e prea banal
Povestea esTe la final
Ceea ce simt petru tine.e mai mulT decat un simplu [Te iubesc]smugPot spune ca sunt dependenta [De un drog copilaresc]love struck

Mereu impreuna am trecut peste toate Inimile noastre au ramas mereu aporape Poate azi e greu Poate maine e mai bine Dar orice s-ar intampla Vei ramane langa mine!; x

VorbeLe Mele Dor?
Da ce ai vrea?
Sa Te AlinTe?
Tine`Te Bine.
Ca de Acum IncoLo nu Te Mai LoveSc Cu Cuvinte!
Te Las In Pace!

Asta esTe, Nu am ce face.oh go on

TreqTu`L nu ma mai inTereseaza!smug

Doooar viiToruL Mai ConTeaza!:X

Dragostea este mai frumoasa in doi!love struck

^Fericirea esTe un Film De ScurT MeTraJ
Unde...
PrieTenii adevaraTsi au repLici puTsine
Dar Fara ei Filmu`L nu are Sens!;-x^

Fericitaaaa!love struck
Iubesc, si sunt Iubita!love struck

Zambeste si atat!
Nu cred ca merita mai mult.

Asta`i pentru. noi love struck Sa nu uitam niciodata Ca nu BaNii ne-a legat ci` o PrieTenie` adevarata! "love struck ♫♦ Te iubesc ♥♫ love struck"

Ai fosT aL Meu,/ Am Fost a Ta.
E Tarziu, Ne Mintim Aman`2
A Fost Un Vis Frumos NOI DOI.

Cand o vei imbratisa!
Te va durea!
Ptr`ca in ochii ei se va reflecta doar imaginea mea!
Stai linistiT nu ma ranesti!
Chiar ma amuza sa realizez caT de putin gandesTi!
daca iti place da-mi funda

| MaXim1trafic0de1drogusoare a răspuns:

!Iubeste BAIATU care iti spune ca esti ''frumosasa'' si nu ''sexy'' Iubeste baiatul care te suna inapoi, atunci cand tu i-ai inchis telefonul in nas Care sta treaz doar ca sa te priveasca dormind Care te saruta pe frunte Care vrea sa te arate lumii chiar daca nu esti aranjatA Caruia ii este indiferent daca pe parcursul anilor te-ai ingrasat sau ai slabit Care in prezenta prietenilor te ia de mana Care iti spune mereu ce insemni pentru el si cat de norocos e sa te aiba Iubeste-l pe el, deoarece el te iubeste si probabil ca te va iubi mereu

Era odata o fata oarba si s-a izolat de toti si toate nu vroia sa stea cu ea decat prietenul ei. Tot ce-mi doresc mai mult e sa pot vedea lumea din jurul meu, spunea ea -Vrei sa te casatoresti cu mine? i-a propus intr-o zi baiatul -Nu ma voi casatori daca nu pot vedea La ceva timp, pentru fata a aparut o pereche de ochi donati a putut vedea si in momentul cand s-a uitat la prietenul ei a vazut ca si el este orb -"Nu ma pot casatori cu un orb"... a spus fata si s-a intors sa plece Inainte sa dispara sunetul pasilor ei, baiatul i-a soptit : "sa ai grija de ochii mei te rog" ...

E atat de frumos sa gasesti sentimentul pierdut. E atat de frumos sa oftezi dupa primul sarut. E atat de frumos sa iubesti si sa fii iubit.

erau odata u print si o printesa,ei se iubreau mai mult ca oricine,asa ar trebui sa fac eu cu tine:{

Hai sa ne inpartim lumea luna mie, stelele tie... oceanul mie. Pamantul tie . dar mai bine totul tie si tu mie...

Te iubesc am scris pe zapada dar razele soarelui vor sterge aceste cuvinte Te iubesc am scris pe plaja dar un val obraznic v-a lua cu el in adancuri aceste 2 cuv ESTE SCRIS TE IUBESC IN INIMA MEA SI DE ACOLO NIMENI NICIODATA, NICIODATA NU V-A PUTEA SA LE STEARGA pentru ca te iubesc si o sa te iubesc cat voi exista

mi-e dor de tine
de buzele tale senzuale
vreau sa te am aproape
sa te strang in brate
sa te sarut.
sa ne imbatam cu dragostea
ce ne imbratiseaza toata noaptea
dimineata, sa ne trezim imbratisati
si sa o luam de la capat.

DE CE e RaRa O FemEIE CUMinTE Si FRUmOaSa ? DE CE atuNCI cAnd O GAseSTI O INSeli cu PRIma ZDREANTA PROASTA ?"

Daca norii varsa lacrimi, si iubirea n-a trecut, poate mai apare o sansa sa pornim de la inceput.

Vorbesc cu el,
dar te am în gând pe tine.
Îl ating pe el,
dar te simt pe tine.
Îl sărut pe el
Gândindu-mă că te sărut pe tine.
M-am cuplat cu el
ca să te uit pe tine.
Cu toate astea
Nu-l iubesc pe el,
Te iubesc pe tine!

Iubirea fara sarut
e un lucru neplacut
ca un clopot ce nu suna
ca o noapte fara luna

In aceasta zi frumoasa
Te-am vazut prin fereastra
Te priveam si ma uitam
Sa vad daca te mai iubeam?!

Ma uitam si ma uitam
Sa gasesc rasp nu reuseam
Pana kand mi-am amintit
De cate ori u m-ai jignit.

Amintirile veneai
Injuraturile se auzeau
Vocea ti-o auzeam
Parca nu ti-o mai recunosteam!

Prezentul conta,
Dar trecutul il marca
Mereu ma intrebam
De ce te iubeam

Pana cand m-am gandit
Ca poate nici nu te-am iubit
Ceea ce simtem nici nu-mi aminteam
Cred ca nu mai stiamlaughing

Pana kand te-am revazutcrying
Pana cand te-am cunoscut
Multe zile si nipti au mai trecut!

Lunea te zaream
Martia te ocoleam
Miercurea trecea
Vinerea nu mai contaaaaa
Caci sambata sosea
Si duminik din nou era...

Scoala sosea repede
Cu tot cu greutati se evapora
Vara cand a venit eu m-am ingragostit
De cine nu pot sp cai vreau s-o tin numai pentru mine!

Dar e minunat sa ai un suflet curat.
Unul care sa iubeasca,unul care sa daruiasca
Iubirea s-o primeasca,viata in doi s-o cunoasca
Doar la tine sa gandeasca!

Simti ca iubesti kand simti ca doresti
Esti linistit atunci kand esti iubit,
Esty fericit kand esti dorit
Si ceea ce lipseste un cantec se numeste

Un cantec de iubire care sa-ti aduc fericire
Si pe care ascultandu-l te opresti redandu-l:X
Gandul iti va zbura departe
Noaptea nu mai e asa aproape

Cu aceste versuri
Versuri ale poeziei
Doresc sa va impartasesc gandurile mele
Care fac parte din momente ale vietii mele
Sunt adevarat si cred ca asta le va sp [e toate!

cum se mai spune te yubesk in alte limby: (SCZ GRESELILE)
AFRICANA: EK IS LIEF VIR JOU
Albania: Te duaa
Araba: ana bhbk ya
Armenian: Yes kez sirumen
Bambara: M'bi fe
Bangla: Aamee tuma ke bhalo aashi
Belarusian: Ya tabe kahayu
Bisaya: Nahigugma ako kanimo
Belarusian: Ya tabe kahayu
Bulgaria: Obicham te
Birmania: Chit pa de
Cambodian: Soro lahn nhee ah
Cantonese Chinese: Ngo oiy ney a
Catalan: T'estimo
Cheyenne: Ne mohotatse
Chichewa: Ndimakukonda
Corsican: Ti tengu caru (to male)
Creol: Mi aime jou
Czecha Miluji te
Cambogia: Bon sro lanh oon
Canada Franceza: Sh'teme
Croatia: Ljubim te
Cehia: Miluji te
Danemarca: Jeg elsker dig
Ebraica: Ich han dich lib
Elfa: amin mela lle
Estonian: Ma armastan sind
Ethiopian: Afgreki'
Elvetia: Ch'ha di ga"rn
Filipincinta padamue: Mahal ca ta
Finlanda: Mina" rakastan sinua
Franta: Je t'aime; Je t'adore
Gaelic: Ta gra agam ort
Georgian: Mikvarhar
Germania: Ich liebe dich
Grecia: S'agapo
Hiligaynon: Palangga ko ikaw
Hawaiian: Aloha wau ia oi
Hebrew: Ani ohev otah (to female)
Hebrew: Ani ohevet otha (to male)
Hiligaynon: Guina higugma ko ikaw
Hindi: Hum Tumhe Pyar Karte hae
Hmong: Kuv hlub koj
Hopi: Nu' umi unangwa'ta
Hungarian: Szeretlek
Indonezia: Saya
Iran: Mahn doostaht doh-rahm
Irlanda: Taim i' ngra leat
Inuit: Negligevapse
Irish: Taim i' ngra leat
Italia: Ti amo
Iugolavia: Ya te volim
Japonia: Kimi o ai shiteru
Kannada Naanu ninna preetisuttene
Kapampangan Kaluguran daca
Kiswahili Nakupenda
Konkani Tu magel moga cho
Korean Sarang Heyo
Olanda: Ik hou van jou
Portugalia: Amo-te
Polonia: Cocham Ci
Romania: Te iubesc; Te Ador
Rusia: Ya tebya liubliu
Serbia: ljubim te
Spania: Te amo
Suedia: Jag a"lskar dig
Tara Galilor: 'Rwy'n dy garu di
Turcia: Seni seviyorum
UcrainasadNOU!) Ya tebe koxaiu-Mesaj trimis de Ilia
Ungaria: Szeretlek
Vietnam: Em ye^u anh
{yUbYtZyK 4 YoU}

o raza de lumina o urma de durere un chip de inger suav distrus de-o grea durere:X:X:X:X

ma scuzati de deranj ati primit un mesaj cu un pupik d noapte buna dupa trecere va rugam sa adormiti si sa visati expeditorul:*

daca acum te-ash intr` dc stele kd` mi-ai spune ca sunt lacrimile tale cand ramai singur`sigh
daca te-ash intr` dc soarele apune` mi-ai zice ca nu exista noapte fara luna`big grin
.iar daca te-ash intr` dc nu exista noapte fara luna` mi-ai raspunde:
e ca` si cum m`ai intr` dc nu pot exista eu fara tine?

iarta`ma ca te-am iubit
iarta`ma ca te-am ranit
iarta`ma ca tzi-am zis "PA"
si-ai plecat din viata mea...

Acum suntem doi straini
Am uitat de tot,de lacrimi
De suspine si ed shoapte
Ce ne legau de departe...

Am greshit prin vorbe fapte
Au fost spuse la`ntamplare
Dar tot ce`a fost va ramane
5 luni au lasat mari urme

Nu vreau nik de la tine
Stiu ca totul a fost chin
Sa te tzin langa mine
Cand dragostea a pierit

Vreau doar sa iti ecr iertare
Pentru tot raul facut
Si sa`tzi multzumesc din suflet
K m`ai invatat sa lupt...

V
PTR DRAGOSTE...

am iubit si am sa iubesc o floare ce u nu gasesti, floarea ce am gasit numai pentru mine a inflorit Te iubesc si te ador unikata mea :X:X:X

Te iubesc la nebunie ca un tort pe farfurie,te-as manca cu lingurita si ti-as saruta gurita

un zambet nu inseamna fericire asa cum o lacrima nu inseamna durere.Potzi plange cand ejti fericit,poti sa razi cand inima iti plange...

Suntem multi care spunem ca iubim , dar ne este impartasita aceasta iubire? sau ne mintim singuri crezand ca da , de multe ori sperand sa fie de ajuns doar ce simtim noi pentru persoana de langa noi , de cele mai multe ori iubirea te orbeste si ajungi sa crezi ca fara persoana pe care o iubesti viata ta nu are nici un rost , ai renunta la tot pentru el , ai ierta orice numai ca sa fie bine , desi uneori nici iubirea nu este suficienta pentru unii , le oferi tot, dar degeaba tot nu este de ajuns , iubirea este cel mai frumos sentiment atunci cand iubesti totul ti se pare un vis din care nu vrei sa te trezesti, dar cand totul s-a terminat nu mai raman decat amintirile si multa suferita

Ca o ploaie in desert ai aparut
Am simtit ca ma pierd intr-un sarut
M-ai facut sa plutesc pe aripi de dor
M-ai facut sa te ador

daca pana acum ma gandeam daca e bine sau nu ceea ce se intampla,acuma nu ma mai intereseaza.stiu ca te iubesc[:X]si asta e tot ce conteaza

Daca dragoste ar putea fi evitata doar inchizind ochii ,nu as mai clipi niciodata de frica sa nu las vreo secunda fara sa fiu indragostita de tine.

Dragostea este ca atunci cand stai pe cimentul moale: chiar daca pleci, urmele-ti raman acolo.

Seara se lasa, Stelele sclipesc, Iar eu IUBIREA mea, Tot la tine ma gandesc.

invata sa pretuiesti persoana care e langa tine la bine si la rau, care te iubeste si care tine la tine...pentru ca mai tarziu o vei pierde si va fi prea tarziu sai spui ceea ce simti pentru ea!

Daca as fi un fluture mic ma-s ascunde intr-un plic.Iar cand plicul s-ar fi rupt as iesi sa te sarut

Tu poti sa te-ndoiesti
de soare,
De focul ce scanteine in
stea,
De legile nemuritoare,
Dar nu si de ...
Iubirea mea !

Stau in casa singura si ma gandesc
Ma gandesc,
Ce scop am sa traiesc
Viata mea e un chin,o durere
Si stau singura-n casa si tot ami amintesc]
Cat am suferit pentru el ,si acum,nu mai pot sa iubesc
Ma gandesc doar la el,mi-a furat inima,m-a adus in pragul iubiri unde nu mai pot trai pentru altcineva
Iubesc ca o proasta,caci nu realizez
Cat sufar si tot ce pot sa fac e sa ma intristez
NU are rost,el nu am iubeste
Imi spune vorbe dulci,dar nu le graieste
E doar in mintea mea,vocea lui senina
Nu stiu ce sa cred,ce sa gandesc,
si singura mereu ma dezamagesc
Dar am deschis ochi si am vazut lumea
Haina cum era

Sopteste-mi dorinte. Doreste-ti in soapta.

Am un iubit...
Dar acuma nu mai sunt asa de sigura
Esti tot timpu dnd
Shi cred ca iubi pe altcnv
Dupa un timp vi si imi spui ca te joci cs
DUPA CA MA IUBI
Dupa aia am intrebat-o pe cea mai buna prietena daca imi da webu si o sps ca nu ca til da tie si ca vb cu tine atuncia am inteles toto !
Un baiat care isi insala iubita
Ii un bou porc tampit etc.
Ma intreb cateodata de ce ma facut mama fata
Dak tot timpu fetele trebuie sa sufere din cauza baietzilor!
crying
Of dragostea asata ajungi sa te ommori pentru ea !

daca de fiecare data
cand m-as gandi la tine
as primi o stea,
as avea tot universul in maini

SUCCES :X

| miranda a răspuns:

O mare durere sa iubesti...o mare nenorocire sa scapi de aceasta durere.