|

Vreau si eu niste statusuri, mai exact niste proverbe, versuri sau citate de dragoste, iubire, fericire. Fundoii`

13 Raportează Evaluează
Răspuns Câştigător
| a răspuns:

E prima dragoste Poate ultima !
♪ Tu esti cel mai frumos refren din toate piesele mele !
Nu credeam sa te mai intalnesc , dar tu ai aparut si vreau sa-ti multumesc !
. pT mNee tuu estii tOtt . Altcevaa n`am ce sa zicc . love struck
There are a million stars and a million dreams, you are the only star for me, the only dream i dream!
Chiar de nu stii, Ea te iubeste ...si nu stii cat de greu ii estee!
.aş vrea să pot citi măcar un gând de.al tău .
Lasa’ma sa m’apropii sa’tzi arat cine sunt poate ca intr’o zi o sa ma portzi la tine in gand.
Te vad in fiecare zi e ceva bizar si e ciudat ca maine o sa te vad iar !
Chiar si acum dupa atatia ani imi amintesc,chiar si acum dupa atatia ani ma gandesc,de ce nu pot sa te uit? ...Inca te iubesc.
Mai simt si-acum parfumul tau , vocea ta , ochii tai raman in gandul meu oricat de mult as incerca...nu te pot uita!
Dragostea e un sentiment ciudat.m`a facut sa visez neincetat.
Privirea ta ma rascoleste, vocea ta imi mangaie sufletul, felul in care te misti ma face sa imi pierd controlul. Tu m-ai readus la viata si m-ai facut sa ma simt vie. De aceea nu pot trai fara tine… Imi lipsesti atat de mult…
Ma gandesc la tine asa cum un copil se gandeste la viata, te doresc asa cum doreste un insetat un strop de apa, mi-e dor de tine asa cum ii e dor omului de libertate. Te iubesc!

Adorm si ma trezesc, ma pierd, ma regasesc , mereu cu tine... doar cu tine-n gand!
Acum inteleg de ce a facut Dumnezeu noaptea, si el a fost fermecat de ochii tai negri.

Ti am zis ca raman acelas copil indragostit.indiferent de situatie.
A fost o greseala facuta de mine fara intentie. Sincer, n.am realizat ca ti.am dat prea multa atentie`:-s./
Nu vad nik in jurul meu.Te vad pe tine peste tot.
Îl place pentru caracter,pentru ceea ce estelove struck Pt ea,el mereu va fi printul din povestelove struck Îl iubeste pentru ca e dulcelove struck Îl adora pentru felul in care îi vorbestelove struck.atat de special.doar tulove struckx.
Fiecare gand al meu Mi-arata drumul ...2004 - 9821 + Vezi răspunsul întreg

12 răspunsuri:
| a răspuns:

Ştiu că e ciudat dar încă ţin la ea şi o iubesc
A trecut atâta timp, simt că înebunesc
De ce când sunt cu ea, eu o ignor?
Iar când ajung acasă, vărs lacrimi în dormitor...

Parcă nu mai sunt eu, parcă m-am schimbat
Nu mai sunt acelaş puştan, nu mai sunt acelaş băiat
Dar parcă tot mi-a rămas gândirea aia de copil
Care visează şi are acel ciudat stil.

Bye!

RăspundeRăspunde Raportează Evaluează
| a răspuns:

" Cum doreste caprioara apa dulce de izvor,/Asa iti doresc eu tie fericire-n dormitor !" laughing

| a răspuns:

…->…S-a ales scrum, praf,
Lacrimi, strigate, nestire
Am ramas doar eu,
Tu nu ,
Sunt doar eu
Cu mine
Singura privire…

…->…E tot ce ne ramane,
Un suflet ravasit
cand prietenul cel bun ne joaca farse.
Tresarim la vorbe grele
Cand totul s-a sfarsit

…->…Avem doar lacrimi si degetele arse.
Ne-am ars cand am crezut
Un joc de minciuna
Un nou inceput
Ne-am ingropat vise, sperante,

…->…Fum prea scrum se stinge tot
Acum o prietenie moare
Nu mai poate respira
I-ai luat tot oxigenul
Prin tradarea ta….

…->…E tot ce vreau sa spun
Acum ca sunt tot fum
Innecat in alcool murdarit de scrum
De la tigara prieteniei
Care s-a fumat
De la zile negre
Ce intr-una s-au aratat
Am uitat sa rad
Am uitat sa traiesc
Am uitat sa uit sa nu mai privesc in trecut
Caci doare
Trecutul linistit l-am pierdut si doare
Flacara se stinge
N-ai stiut s-o tii aprinsa
Si ai dat vina pe mine
Mai bine taci si asculta tot ce am de zis inchide ochii
Deschide-ti mintea sa simt ce am de zis
Mai bine plec sau nu
Mai bine pleaca din mine
Esti doar o pata imbacsita in cuvantul"prietenie"
Am ramas doar eu,
Tu nu
Sunt doar eu cu mine …
Singura privire

…->…Prin geamuri fumurii,
Dupa draperii,
Ascundem o iubire goala,
Nu te face,
Ca totul e perfect…
Dar aparentele inseala!

…->…[:-…Fara tine nu sunt eu
Nu-mi face bine
M-ascund in mine

Tot m-indepartez mereu
Cand fug de mine
Ajung la tine iar
Ma lupt cu toti ,dar in zadar[:-…Principii fara sens oameni ciudati
Multi ziaristi corupti sau mult prea versati
Scandaluri mari ce m-au durut
Prea multe am trait prea multe am vazut

…->…10 vorbe 9 le-am auzit viata mea a fost un
Spectacol
Din 10 fapte 9 eu le-am trait nu astept decat un
Miracol
Din 10 vorbe 9 le-am auzit viata mea a fost un
Spectacol
Din 10 fapte 9 le-am trait nu astept decat un
Miracol

…->…Nu mai ai cu ce sa ma uimesti
Am simtit orice senzatie in viata mea
Nu ma poti ...2004 - 2152 + Vezi răspunsul întreg

| a răspuns:

~Traiesc prin tine, de altceva nu-mi pasa, Stiii nimic nu poate Sa te inlOcuiaSca Avem vise care trebuie Sa Se implineaSca!
~A inceput ca un joc.A cOntinuat.Nu credeam nici unul dintre nOi ca O Sa fie iubire,prietenie Si multa afectSiune!
~Vreau ca atunci cand te gandeSti la mine Sa Spui Uite frate EA chiar tSine la mine! iti multSumeSc ca exiSti!
~Cine ma inveSeleSte,cine ma face Sa zambesc? Cine-mi apare in gand atunci cand ma trezeSc? Cine-mi bantuie viSele,bineintSeleS ca Tu,Ma intrebi daca am innebunit…bineintSeleS ca Nu!
~ESti primul gand cand ma trezeSc Si ultimul cand adOrm!
~Ma acOperi,ma intSelegi, ma Strangi in bratSe, ma incalzeSti ma faci Sa cred ca in dOi e tot mai greu Sa pierzi!
~Am renuntSat la mine pentru nOi Si viata mea e pe lOcu 2!
~Daca zambesc inSeamna ca ma bucur ca te vad!
~TeOretic te adOr [love struck] Practic te iubesc [love struck]
~PeSte toate trecem cu capul Sus Ne avem unul pe altul Si asta-i mai preSuS!
~Nu am averi am doar un baiat ca ma iubeste care ma Suna Sa`mi Spuna Ai grija de tine iubita Te iubesc NOapte bunalove struck!
~Ma ajutSi Sa treci peSte rele ESti cel mai frumOS refren al vietii mele!
~Ce-i al meu e pus deOparte! Sa le fie clar la toate!
~Stii ca traiesc prin tine Dar niciun cuvant nu poate exprima asta!
~ Nu vreau Sa-ti promit nimiccc dar gandeste-tee Daca nu te am pe tine n-am nimiccc!
~Ai incredere in mineee! OricatSi baieti ar fi in juru meu niciunu`nu-i ca tine!
~Ce Simt pentru EL Ce Simt cu adevarat nu va diSparea cu timpu Nici cu altcineva PaStrez Secretul pe care numai el il va putea vedea
~Avem clipe impreuna ce nu vrem Sa Se termine!
~Am petrecut cu tine miiii de clipe minunate! Te IubeSc prin vOrbe, geSturi Si fapte!
~ Si daca nu ai fi tu? Cine aS fi eu?
~Caut iar fericire intr-un StrOp de iubire!
~Vreau privirea aia acel glas care ma iubeste si ma scoate din impas!
~Si n-am de gand Sa te mai laS curand Si tOtuSi ma crezi pe cuvant chiar daca ma iei razand!
~Sa fi fost o intamplare? Oare a fost un oarecare? Nu...2004 - 2102 + Vezi răspunsul întreg

| a răspuns:

Greu,Si Stii Ca Am Dreptate.Am Tinut Capul Sus Si Am Mers Mai Departe…Nu Ma Intereseaza Ce Crezi Despre Mine, Inainte Sa Spui Ceva…Uita`te La Tine
Faptele tale mi-au omorat zambetul, Acum stau si plang caci mi-ai otravit sufletul. Ai distrus un vis frumos si-acum Iti pare rau …dar la ce folos? cE a fost, a fost
O să ramână amintiri blocate în ochii nostri goi. Că se`nvarte ceasul si nimeni nu-l va da inapoi.
O să ramână amintiri blocate în ochii nostri goi. Că se`nvarte ceasul si nimeni nu-l va da inapoi.
Dau Rime corecte` Te ard l sentimente`. Ti se pare un miraj.-eu iti spun ca n-ai curaj. intra`n anturaj.dar oricum` fac ce fac si te scot din peisaj`
Sunt chiar eu, acum ca m-ai vazut, Ai tresarit un pic, si m-ai recunoscut… Esti chiar tu, nu te-ai schimbat prea mult, dar nu zambesti la fel, Cat timp o fi trecut?] []
♫♥♫♥ ""Ma invidiezi?…Ai de ce…Ma barfesti?…N-ai decat…Regreti ca m`ai cunoscut?…Mi se rupe…Incapatanata?…Da pana peste masura…Nemultumita?…Da de TINE"
vorbele MeLe DoR? Da Ce Ai VrEa? Sa Te AlInTe? tine’Te BiNe Ca De Acum InCoLo Nu Te Mai LoVeSc Cu CuViNtE

| a răspuns:

Ispita trimisa ca un fel de miraj, cu efect de magie in stare de SEVRAJ; x.●"

"● Femeile sunt facute pentru a fi iubite, nu pentru a fi intelese!●"

"● A woman has got to love a bad man once or twice in her life to be thankful for a good one.●"

"● Prea multe amagiri turnate in pahare.mult prea multe vorbe dure si semne de exclamare. Sincer acum nu`mi pare raw ca te-am vazut si fara masca.Nu exista "scuza`ma!" in cazul taw asa ca lasa!●"

"● Avantaju` fetelOr destepte e ca pot face pe prOastele ori de cate ori vor! ●"

"● Mi`e dor de lumea pe care o aveam in jurul meu, astazi sunt toti la alt nivel asa cum sunt si eu. Timpul trece si tace, timpul trece si legaturi din trecut desface.:]●"
"● Am incercat sa raman aceeashi, sa nu ma schimb… Sa`mi vad de drumu` meu si sa`ncerc sa`nving… Da` n`a fost asa mereu si mai tarziu am realizat… Ca orice lucru rau, este si bun de fapt.●"

"●.Te porti ca un copil…si stii ca nu e bine … si cand va e foarte bine, e ceva ce nu`mi convine…tu il iubesti…si te accepta asa cum esti …de`asta pentru el esti cea mai scumpa din lume!`●"

"● Oricat de greu mi-ar fi.am puterea de a zambi!●"

"• Pentru ea să te lupţi din ghetou cu king-kong-u` Să fii campion ca ping-pong-u` in hong kong Să simtă un protector când o ţii de mijloc Că totu-i frumos când sunteţi doi la un loc!•"

"• Ştie să danseze, ştie cum să procedeze ştie să te ruineze, să te bulverseze să te amendeze, să iţi demonstreze că nu are cum să nu te intereseze!•"

"• Atunci cand ai aripile zdrobite nu renunta la ce~tSi doresti… nu mai poti zbura dar poti inca sa mergı.`! •"

"• Ea nu se compara cu restul`, este tot ce ai visat… Ai o viata normala, o sa ti`o dea peste cap :]`!•"

"• Ca sa poti sa iti depasesti instinctele, trebuie sa stii sa iti controlezi vointa!•"

"● Nemasurabila, Necontrolabila, E chiar Adorabila! E…Inestimabila, Inegalabila, Indispensabila!...2008 - 2209 + Vezi răspunsul întreg

| a răspuns:

Ai o fata.nu o lasa ca tzine la tine.si tot ce face.face pentru Tine!:X"

Iubeste’o.si te va iubi si ea."

vezi stii tu cum este.eu n’am sa mai trec peste.scuzele de’a doua zi.e un nou capitol.sa stii!"

Ai vrea sa ma schimb.schimba’te tu primu.tu esti personajul.si eu fac filmul."

Am intrebari de pus.Raspunsuri de dat.Ganduri de ascuns.Oameni de uitat!"

Alta identitate.Alta fata. Nu mai sunt ce eram odata

Stiu ce vrei.Stiu ce`ti trece prin cap.Da` nu intelegi.Sunt un vis ocupat!"

Jumper
* Twilight
* Confessions of a Shopaholic
* A walk to remember
* Cindarella story
* Another Cindarella story
* Legally blondes
* Blonde and blonder
* You don’t mess with the Zohan
* Princess Protection Program
* Transporte 1,2,3
* Serendipity
* Hotel for Dogs
* The Covenant
* 17 again
* Death Race
* Baby on board
* The Prince and Me 1,2,3

Life is a game for two
I thought I would play it with you
But now I play along
In a game that you don’t belong to

Waiting for the time when you’ll be mine
You’re the one my only one

! Erau vremuri grele, da nu credeam in ele, Te cred pe cuvant cand te aud spunand ca: Nici u nu esti sfanta! Asa e! Ce sa fac eu?! Asta-i firea! Doar nu credeai ca in viata te-nseala doar privirea?!?""

"Aiurea ma mint ca nu-mi pasa, Aiurea spun ca nu mai conteaza, Aiurea ma prefac ca sunt bine…Ce greu e sa invingi cand lupti cu tine…!"

""Viata mea, anturajul este tot si asta nu se va schimba.Au fost mereu cu mine Am fost mereu cu ele.love struck""

"lumea` e rea si nu ne lasa`.dar impreuna nu ne pasa`.ei nu ne vor asa unite.dar nu`i vom face fericitsi`:X:Xlove struck""

• El , e sOarele dupa furtuna intr’ o lume atat d nebuna ׃ჯ !
"@ Caci am zambit,cand mi-a f0st greu, si am zis mereu ca nu`i nimic. Si dupa t0ate care au f0st, stii, ca vine si timp frumOs, ca asa e sCris, pentru. ca aSa a fOst ! "

"@ Am facut greSeli, nu vreau sa le repet, ce am caStigat am castigat prin ceea ce sunt ! "

"@ A f0st...2004 - 2127 + Vezi răspunsul întreg

| a răspuns:

Ai o fata.nu o lasa ca tzine la tine.si tot ce face.face pentru Tine!:X"

Iubeste’o.si te va iubi si ea."

vezi stii tu cum este.eu n’am sa mai trec peste.scuzele de’a doua zi.e un nou capitol.sa stii!"

Ai vrea sa ma schimb.schimba’te tu primu.tu esti personajul.si eu fac filmul."

Am intrebari de pus.Raspunsuri de dat.Ganduri de ascuns.Oameni de uitat!"

Alta identitate.Alta fata. Nu mai sunt ce eram odata

Stiu ce vrei.Stiu ce`ti trece prin cap.Da` nu intelegi.Sunt un vis ocupat!"

Jumper
* Twilight
* Confessions of a Shopaholic
* A walk to remember
* Cindarella story
* Another Cindarella story
* Legally blondes
* Blonde and blonder
* You don’t mess with the Zohan
* Princess Protection Program
* Transporte 1,2,3
* Serendipity
* Hotel for Dogs
* The Covenant
* 17 again
* Death Race
* Baby on board
* The Prince and Me 1,2,3

Life is a game for two
I thought I would play it with you
But now I play along
In a game that you don’t belong to

Waiting for the time when you’ll be mine
You’re the one my only one

! Erau vremuri grele, da nu credeam in ele, Te cred pe cuvant cand te aud spunand ca: Nici u nu esti sfanta! Asa e! Ce sa fac eu?! Asta-i firea! Doar nu credeai ca in viata te-nseala doar privirea?!?""

"Aiurea ma mint ca nu-mi pasa, Aiurea spun ca nu mai conteaza, Aiurea ma prefac ca sunt bine…Ce greu e sa invingi cand lupti cu tine…!"

""Viata mea, anturajul este tot si asta nu se va schimba.Au fost mereu cu mine Am fost mereu cu ele.love struck""

"lumea` e rea si nu ne lasa`.dar impreuna nu ne pasa`.ei nu ne vor asa unite.dar nu`i vom face fericitsi`:X:Xlove struck""

• El , e sOarele dupa furtuna intr’ o lume atat d nebuna ׃ჯ !
"@ Caci am zambit,cand mi-a f0st greu, si am zis mereu ca nu`i nimic. Si dupa t0ate care au f0st, stii, ca vine si timp frumOs, ca asa e sCris, pentru. ca aSa a fOst ! "

"@ Am facut greSeli, nu vreau sa le repet, ce am caStigat am castigat prin ceea ce sunt ! "

"@ A f0st...2004 - 2127 + Vezi răspunsul întreg

| a răspuns:

Nu exista om atat de las pe care iubirea sa nu-l transforme intr-un erou.

| a răspuns:

• E trist sa suferi uneori, dar e frumos cand dragostea te face sa zbori.
• Inca se mai gadeste la tot ce a fost, dar tot ce stie este ca nu mai are rost.
• A iubi inseamna a suferi si cum multi fug de suferinta putini stiu sa iubeasca!

Sper sa iti placa.happy

| a răspuns:

Dragostea nu va pieri nici odata

| a răspuns:

Dragostea nu va pieri niciodata