| ღβ3b3LuSa a întrebat:

Vreau si eu statusuri de fericire, dragoste?

2 răspunsuri:
| Geanina1895 a răspuns:

Viata fara tine nu ar exista stii de ce pentru ca tu esti viata mea si vei ramane mereu in ea.

" Prima data cand te-am vazut mi-a fost frica sa te ating, prima data cand te-am atins mi-a fost frica sa te sarut, prima data cand te-am sarutat mi-a fost frica sa te iubesc, acum ca te iubesc mi-e frica sa nu te pierd… "

" Ai inchis marea in ochi si soarele-n suflet, ca ma topesc de cate ori ma atingi, si ma-nfior de cate ori ma privesti, te iubesc si n-o sa renunt niciodata la tine… "

D`abia astept ziua`n care vei veni, plangand la mine spunandu`mi: Iarta-ma! Iar Eu iti voi spune : Sa te ierte Ea. Tu pentru mine ai fost doar o Greseala Pa!

Las totul in urma si mai trag un fum, ma bucur ca stii, ca sunt fericita acum! =p~

mi-aduc amintee` cat de mult ma iubea.Si`si zicea`:Fratee`. nu pot trai fara ea`.

ai ridicat din prima cu tupeu cortina ce acoperea teatrul viselor din sufletul meu. suntem actori noi doi, jucam un rol ciudat cu scene pe care nu le-am mai repetat

daca ti-e teama asculta-mi vocea ca te indruma si peste toate trecem impreuna. zambetul tau ca de copil nu se razbuna. ma face sa ma simt cea mai puternica cand te tin de mana!"

Si-ti vezi de treburi ca oricum viata merge-n suturi.Ai cazut.Te-ai ridicat.inveti noi moduri sa te scuturi.

Nu te mai uita, nu mai ai tu fraiere fata de ea. Cand era cu tine tacea, nu comenta. Uita.te acum, e cu totul alta.Pt. ca brunettele sunt speciale!

Tu nu sti ce inseamna arta de a invinge Sa fi fierbinte chiar daca afara ninge.

Ea te face sa-ti fie dor de clipa care inca nu a trecut.; x

| luis13 a răspuns:

Pentru lume tu esti cineva, pentru cineva tu esti lumea! Cu multa dragoste, Cineva…. "