| Girly97 a întrebat:

Windows 10 schimba ora automat weekendul urmator cand trecem la ora de iarna?

8 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Da. La mine o schimba. Il am de la aparitie.

| aXy99 a răspuns:

Da, si windowsurile precedente faceau asta.

| Girly97 explică (pentru aXy99):

Vroiam sa fiu sigura pentru ca inainte aveam Windows 7 si am facut upgrade din iulie parca.

| aXy99 a răspuns (pentru Girly97):

Chiar si-asa, poti vedea pe telefon care este ora reala si o poti schimba manual, desi nu cred ca va fi cazul.

| NLS a răspuns:

Se schimba automat, pentru ca e opțiunea bifata default în Time and Language--Date and Time.

Daca o dezactivezi, rămâne la ora de vara.

| Girly97 explică (pentru aXy99):

Heh, crede-ma ca de multi multi ani nu mai potrivesc absolut nimic din casa, in afara de ceasurile de pe perete! Parca totul se intampla ca prin minune!

| RAY a răspuns:

Da

| darrio2007 a răspuns:

Da, normal.