| anonim_4396 a întrebat:

Am un ceas din acelea care afiseaza data,ora,temperatura dar din pacate am constatat ca nu-mi mai merge tasta SET in consecinta nu mai pot seta la el nici ora nici minute nici data, totul din cauza acelei taste.Si weekendul urmator se schimba ora...Stie cineva vreo rezolvare?

Răspuns Câştigător
| K0sti a răspuns:

Alte taste merg? Ori functia e defecta, ori tasta si atunci o schimbi! Daca e functia, ghinion!

| Sandu3 a răspuns (pentru K0sti):

Celelalte taste merg fara probleme. Daca e ca la telecomanda(pe acelasi principiu)dau cu un pic de grafit si se rezolva dar sincer nu stiu cine poate sa aiba taste din astea, ca sa pot cumpara.

| K0sti a răspuns (pentru Sandu3):

Ai rezolvat?

| Sandu3 a răspuns (pentru K0sti):

Am rezolvat insistand pe tasta respectiva care pana la urma dupa vreun minut a mers, dar cu siguranta trebuie sa-i fac ceva si nu stiu ce.Se pare ca nu e functia ci numai tasta.Problema e ca nu stiu cine ar putea sa repare asa ceva...

| K0sti a răspuns (pentru Sandu3):

Tu, cu multa atentie! Depinde si de buton si de indemanare. Se gasesc micro-switch-uri la magazinele de piese electronice.