| anonim_4396 a întrebat:

A incercat cineva sa apeleze 0 (zero) mie imi apare apel de urgenta, ce inseamna?

3 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

In telefon ai functia de "Apelare rapida".
Asta insemna ca, poti atasa tastelor cu cifre 9-10 numere importante.
(de exemplu: Mama-tasta 1, Tata-tasta 2, fratele-tasta3 etc.).
Se pare ca, tu ai atasat din oficiu Apel de urgenta (112) tastei 0, dar poti verifica in agenda.

Cand apesi indelungat una din tastele rapide, pe ecran iti apare apelare X si deja si suna numarul programat de tine.

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru Bula):

Stiu de apelarea rapida dar eu ma refer ca apas scurt pe zero nu tin apasat si apoi sun.

Bula
| Bula a răspuns (pentru anonim_4396):

Pentru apelare rapida este suficient sa apesi 1-3 secunde un buton (in functie de telefon), dupa care se formeaza automat numarul atasat. Nu trebuie sa suni si manual.
Daca nu vrei sa sune la 112, intra in agenda si sterge numarul.