| deejaykrysty a întrebat:

Aal All
Am o cartela de ORANGE care nu primeste semnal, am incercat-o in mai multe telefoane si degeaba
intrebarea este: O mai pot folosi? ( am nevoie doar sa primesc pe ea)
si daca se poate, ce pot face?
Multumesc anticipat

4 răspunsuri:
| ANDREEADEYA16 a răspuns:

Daca nu ai mai incarcat de mult a expirat nu mai ai ce sa faci cu ea

| stlucian a răspuns:

Depinde daca numarul nu a fost revocat/sters/redistribuit. Daca nu ai mai incarcat-o de mult singura sansa e sa mergi la un magazin Orange si o sa aflii acolo ce si cum.

Mai exista posibilitatea sa fie defecta dar asta tot acolo afli mai ales ca ai incercat-o in mai multe telefoane.

Daca se poate reactiva atunci cred ca o sa platesti o reactivare+o reincarcare minima dar asta reduce valabilitatea cartelei.Perioada de gratie pentru reincarcare e de minim o luna si se prelungeste in functie de suma pe care o reincarci.

Bafta thumbs up

| LTAA a răspuns:

Probabil cartela a fost demagnetizată.

| darrio2007 a răspuns:

Cartela este terminata.O poti inlocui cu alta la Orange.Gratuit.Iti transfera si contactele. Daca nu ai mai incarcat credit pe ea de mult timp te duci degeaba.