| AL3xXxXxXx a întrebat:

Dintr-o data nu am mai avut semnal la telefon doar lipsa serviciu, am bagat cartela in alte telefoane si la fel doar apeluri urgenta, din cate am inteles mi s-a demagnetizat cartela...ce trebuie sa fac? Sa merg la Orange Shop? Si primesc cartela cu acelasi numar? Si sa-mi ziceti daca este vreo taxa sa stiu.

Răspuns Câştigător
| Mimy123 a răspuns:

Buna, daca este cartela prepay ti-o va schimba la Orange si iti vor ramane salvate numarul si contactele, dar probabil va trebui sa platesti o suma de bani pentru inlocuire. Daca este client Orange (abonament) ti se va schimba cartela gratuit

4 răspunsuri:
| CoL00SaL a răspuns:

Ti-ai pierdut numarul de telefon...nici vorba de degmanetizat.Va trebui sa-ti iei cartela cu numar nou din magazin.
Pace!

| AL3xXxXxXx explică (pentru CoL00SaL):

Am fost la Orange si a fost demagnetizata cartela si mi-a dat alta cartela cu acelasi numarwinking

| bistrita1984 a răspuns:

Nu te costa nimica asta in cazul in care nu ai mai schimbat aceiasi cartela o data

| airflow a răspuns:

Te duci la compania respectiva de la care ai cartela, nu conteaza daca esti pe abonament sau nu, iti vor da alta cartela cu acelasi numar..in cazul in care trebuie sa platesti mai mult de 10 euro nu te va costa!