| CraiovAnonim a întrebat:

Abonament telefon.
Buna seara, as vrea sa va intreb ce se poate intampla daca nu imi pot permite sa platesc abonamentul la telefon o luna sau doua?
Care ar fi consecintele?
Daca nu achit suma necesara o luna pot plati a doua luna aceeasi suma sau trebuie sa platesc si din urma?

4 răspunsuri:
| CraniuEu a răspuns:

Normal ca trebuie sa plătești ce este în urma si cel mai posibil este sa te sune în draci sa le dai bani laughing)

| mihai69 a răspuns:

Plătești tot, până la ultimul bănuț, plus penalizări conform contractului pe care l-ai semnat. Dacă tot nu plătești, vei fi executat silit. Evident, serviciul se suspendă (temporar / definitiv) până la recuperarea sumei (sau de tot, dacă așa e prevăzut în contractul tău).

| CuriousStuff a răspuns:

Prima data te someaza, apoi incep sa-ti puna penalizari, apoi iti inchid abonamentul, daca tot nu platesti te dau in judecata sa-si recupereze "daunele" si castiga pentru ca tu ai semnat un contract pe care nu-l respecti.

Si, da, trebuie sa platesti tot din urma + eventuale penalizari.

| cristi202 a răspuns:

O luna sau doua stai fara telefon, nu ti se permite sa mai vorbesti. Poti fi sunat, dar nu mai poti suna. Mai mult de atit, ajungi sa dai de probleme cu furnizorul abonamentului, ti s-a zis deja aici cu ce.