| Clorox a întrebat:

Salutare, vreau sa va intreb ceva, daca eu mi-as lua un telefon la abonament "P9 Lite", cat trebuie sa platesc pe luna?
Voi cat platiti pe luna la telefoanele voastre cu abonament? (Daca le aveti la abonament)
Pret in medie, nu vreau ceva concret, doar intre cat si cat credeti ca as plati?

Răspuns Câştigător
| ioanaKevlar a răspuns:

Buna. Eu am abonament de vreo 6 ani. Platesti in functie de abonamentul pe care il vrei. De exemplu cel mai mic abonament este de 8 euro/luna.

Insa daca dai 8 euro pe luna, trebuie sa platesti vreo 180 de euro cand il cumperi.
Daca alegi abonament de 10 euro pe luna, platesti vreo 170 de euro cand il cumperi.
Iar daca alegi abonament de 25 de euro pe luna probabil ca nu mai platesti nimic.

Deci pretul abonamentului depinde si de cati bani vrei sa platesti la inceput. Insa cel mai mic abonament este de 8 euro/luna.

4 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Parerea mea nu da banii pe abonamente, si strange ca se poate asa cate putin

suntserios
| suntserios a răspuns:

Intri pe site urile operatorilor de telefonie si vezi ce oferte au... ca sunt abonamente de la 8 euro pana la 60euro

| mihai69 a răspuns:

Depinde de furnizorul de servicii GSM, de ofertă, de abonament etc. Uneori, chiar și de vechimea în calitate de client al firmei respective.

| Mayhem666 a răspuns:

Pai eu am un Samsung Galaxy Grand Prime la abonament si platesc undeva intre 180 si 200 de lei pe luna.
Nu cred ca o sa platesti mai mult de 200 de lei pe luna, asta cred ca depinde si de cat de mult vorbesti sau cat de multe mesaje scrii.
Eu am spus cam cu aproximatie cat platesc, ca uneori platesc si mai putin, atunci cand nu prea il folosesc.