Întrebare recomandată | DyDyBlue a întrebat:

Acum cateva zile mi-am cumparat un Samsung Galaxy Ace Gt-5830 si am toate contactele din agenda telefonica salvate pe sim, dar nu-mi apar deloc in telefon.Cand apas pe agenda telefonica spune doar:" Apasati pe tasta de meniu: selectati Preluare prieteni pentru a importa contacte din conturile dvs.Selectati Conturi pentru a adauga sau configura contul".Ce as putea face sa imi apara contactele?

6 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Cand selectezi contul ar trebui sa-ti spuna pentru a copia contactele in memoria sim. Mai cauta si vei afla sau uitate in manualul telefonului pentru ca acolo iti explica ori pe internet ai mai multe detalii contactand suportul tehnic.

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

În primul rând, "Agenda telefonică" poate fi setată ( în general ) ca să arate/acceseze DIRECT "Agenda SIM" sau "Agenda telefonului" - să verifici la tine pe ce este setată.

Apoi, din ce spui tu înţeleg că ai salvate pe SIM acele contacte, dar NU şi pe telefon - şi tu vrei să le ai şi în "Agenda telefonului"...

În acea situaţie ar TREBUI să faci exact ce îţi spune acolo : adică să selectezi contactele care urmează a fi COPIATE/importate în "Agenda telefonului"!

Abia după ce "imporţi" acele contacte vor apărea în "Agenda telefonului" ( altfel aceasta este goală ).

| GFStep a răspuns:

Nu ti le-a salvat pe google?

| LucyLiu a răspuns:

Poate artrebuii sa faci cea ce spune acolo...am si eu un telefon ca al tau( in fine este din America si este setat in engleza, dar nu conteza). Te-ai gandit la asta?

SPER CA TE-AM AJUTAT!happy

| YoIustin a răspuns:

Du-te la setari si alege sa-ti apara contactele de pe sim nu cele din telefon, daca zici ca le ai pe sim.

| idaniel02 a răspuns:

Incearca sa salvezi contactele in telefon!
Sper ca te-am jutat!