| anonim_4396 a întrebat:

Daca bateria unui telefon (smartphone) se menține la 100% timp de 4 ore în regim de utilizare intensa, înseamnă că sănătatea bateriei acelui telefon este in stare foarte buna sau că este un telefon bun?

Răspuns Câştigător
| literallythesamebruh a răspuns:

Data viitoare, spune și ce autonomie are bateria. Ar trebui să fie normal pentru o baterie de 4000mah. Eu, de exemplu, am un telefon cu 4520mah și am avut și zile în care l-am folosit intens, dar al meu a prins chiar și 9 ore. Depinde strict și de procesor, de optimizarea de care beneficiază acel telefon etc.

8 răspunsuri:
| relian a răspuns:

Dar ce baterie este aia, de la masina laughing nu are cum sa folosesti un telefon intens, tu stii cei aia intens?
S adai lumiona la maxim, sa sculti muzica, sa vezi video, etc.si dupa 4 ore tu crezi ca acea baterie mai sta 100% arata si mie bateria aia ca eu o maninc laughing

Daca tie itoi arata asa, dupa ce ai facut doar unele din ce eu am eunumerat mai sus, inseamna ca este un stifit de telefon, isi arata aiurea laughing

| gabicoo a răspuns:

Înseamnă că e o eroare.

| cfrtobias a răspuns:

Timp de 4 ani?

| StoicAnalysis a răspuns:

Din ce ne sfatuiesc majoritatea producatorilor de telefoane, optim ar fi pentru baterie sa il incarcam pana la 80-85% si sa nu il folosim in timp ce e la incarcat, sau sa nu scada sub 20%. Ceea ce sa fim seriosi, nimeni nu sta cu cronometru sa vada indicii astia atunci cand incarca un telefon. Asa ca fiecare poate sa abuzeze cum vrea de telefonul lui, ca oricum tot la acelasi rezultat ajungi in final.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ore.

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru anonim_4396):

Da ai un telefon bun

| cfrtobias a răspuns (pentru anonim_4396):

Depinde ce telefon ai... eu la Samsung s10e daca descarc pana la 0 imi tine bateria 4 ore jumate aproximativ SOT, si la sanatatea baterie daca nu faci verificare cu staff de firma ta de telefon poate fi eroare

| MrNuggets a răspuns:

De ce spui smartphone? Toate telefoanele sunt smartphone nu mai suntem pe vremea lui bunelu cu telefoane cu butonase