| Mirela67 a întrebat:

Ajutati cu ceva, va rog? Cum pot sa deblochez telefonul daca am scris codul pin din google?

14 răspunsuri:
| nicu991 a răspuns:

Tot din Google de-acolo apesi din nou pe blocare dispozitiv, introduci pin-ul si se deblocheaza.

| Mirela67 explică (pentru nicu991):

Si unde pot gasi "blocare dispozitiv"?

| nicu991 a răspuns (pentru Mirela67):

Fi mai explicit atunci. Unde "din google" ai scris cod pin?

| Mirela67 explică (pentru nicu991):

Da.Am dat pe gestionati contul google si mi-a aparut si cod pin si scria o parola "puternica", iar parola aceea era de 10 cifre

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Pai nu cred ca ai dat suficiente detalii. Cum adica codul pin din Google?
Telefonul este blocat? Blocat din telefon, la ecranul de pornire? Sau contul Google este blocat?

| Mirela67 explică (pentru DoarBogdan):

Telefonul este blocat la ecranul de pornire.Imi cere codul pin
cand am dat pe "getionati-va contul google" mi-a aparut ca scrie si "cod PIN" si eu am crezut ca are legatura cu contul google dar de fapt era codul pin al telefonului

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns (pentru Mirela67):

Pai da, cel al telefonului. Si ai rezolvat? Altfel spus, codul telefonului nu se poate debloca asa usor, doar daca il resetezi din fabrica.

| nicu991 a răspuns (pentru DoarBogdan):

Toate detaliile de pana acum au fost ca si-a bagat parola d-aia "puternica" in google... adica pe contul google. Iar blocarea telefonului din contul google se poate face din:
contul google=> Securitate=> Dispozitivele mele=> Administrare dispozitive=> click pe telefonul in cauza=> Gaseste dispozitiv=> Securitate dispozitiv. Iar acolo apare optiunea de a pune parola pe dispozitiv + numar de contact/ mesaj in caz ca este furat/pierdut.

| Mirela67 explică (pentru nicu991):

Am rezolvat
Oricum, multumesc totusi pentru raspuns!

| Mirela67 explică (pentru DoarBogdan):

Am rezolvat!
Multumesc, oricum

| nicu991 a răspuns (pentru Mirela67):

Ne poti spune si noua solutia?
Poate mai apare problema si la alti utilizatori si sa aiba unde citi.

| Mirela67 explică (pentru nicu991):

Am dat reset din fabrică

| nicu991 a răspuns (pentru Mirela67):

Ok, ai apelat la varianta cea simpla si probabil ai pierdut si datele stocate pe telefon.
Oricum, data viitoare cand mai trebuie sa introduci o parola undeva, sa fii atenta pentru ce ti-o cere si eventual o notezi pe-un biletel.

| Mirela67 explică (pentru nicu991):

Din fericire, nu am pierdut datele