| ramonikkaramo a întrebat:

Ajutati maaaa
Cum pot sa transfer un numar de telefon pe o cartela goala?

3 răspunsuri:
| CuriousStuff a răspuns:

Nu poti decat daca mergi la operatorul de telefonie mobila.

| FlorentinRemus a răspuns:

Vreo 4 metode imi vin in minte la prima strigare:
Prima solutie: sincronizi contactele pe cont google daca ai smart cu Android.
A doua solutie: exporti contactele pe un card micro SD, dupa care le importi de pe card in SIM-ul nou.
A treia: le copii in memoria telefonului dupa care scoti SIM vechi, pui SIM nou si copii contactele din memoria tel.
A patra: iei de pe net un program de tip suite specific telefonului de conectare la PC. Ex: Nokia suite, Kies pentru Android etc si au acolo functii de backup si restore.

| anonimg a răspuns:

Nu exista cartela goala. Cartela respectiva trebuie sa aiba un numar de telefon al ei. O cartela nefolosita multa vreme va expira; numarul ei nu se va pierde, ci va fi pus in vanzare pe o alta cartela. Iar cartela veche ajunge doar o bucata de plastic care poate fi aruncata la gunoi.

Poate ca tu vrei sa treci de la abonament pe cartela.
Sau poate vrei sa treci de pe o retea pe alta.