| 1Q a întrebat:

Am dat comanda de un Samsung galaxy s4 si trebuie sa ajunga insa vreau sa stiu cum e cu bateria adica cand ajunge cat trebuie sa il tin in priza la incarcat pana sa pot sa umblu pe el sau metoda asta nu se mai aplica la telefoanele astea moderne sau ce trebuie sa fac ca sa tina mult bateria?

4 răspunsuri:
| ZabuzA1999ByMe a răspuns:

Pai ar trebuie sa ii descardi bateria si sa il lasi la incarcat...mie imi scria pe carticica lui ca trebuie sa il las max3 ore. Bucura-te de tel tongue

| MCG a răspuns:

Battery Li-Ion 2600 mAh battery
Stand-by (2G) / Up to 370 h (3G)
Talk time (2G) / Up to 17 h (3G)
Music play Up to 62 h

Bateria este foarte mare si nu are nevoie de o perioada de incarcare asa mare! Circa 4-5 ore findca este mare si o sa iti ajunga in jur de 3-4 zile daca o lasi mai moale si 2-3 daca "il omori"!

| BiancaBiaa a răspuns:

Eu am SIII si il tin la incarcat 2 ore.
Ca sa tina bateria da drumul la WI-FI doar cand ai nevoie. Mie imi tine 1 zi bateria cu WI-FI si 2 fara.

| Matt24 a răspuns:

Daca trebuie lasat, va scrie in brosura cu care va veni dar la telefoanele noi bateria vine direct formatata de obicei, nu trebuie fsa faci tu asta.