| Mădălina_Valentina_1996 a întrebat:

Am in Iphone4 si vreau sa se aprinda blitzu cand suna! Ce aplicatie trebuie sa descarc? Multumesc!

Răspuns Câştigător
| RareşTPUro a răspuns:

Nu trebuie nici o aplicatie ca sa o instalezi... are telefonul in sine aceasta optiune. Tu doar trebuie sa o activezi.

Setari > General > Accesibilitate, iar mai jos ai "Blit LED pentru alerte". O activezi si iesi din setari.

Ti se va aprinde blitul atunci cand primesti apel, sms sau cand vei primi notificari.

Aceasta functie a iPhone-ului va consuma mult mai repede durata bateriei, la omomentdat te va enerva sau plictisi si o vei dezactiva la loc.

Numai bine kiss kiss