| anonim_4396 a întrebat:

Care telefon merită investiția: Huawei P60 Pro sau Samsung Galaxy S23 Ultra?
Care e mai bun și de ce?

Răspuns Câştigător
| TheGentleman a răspuns:

Depinde ce vrei să faci: Huawei produc cele mai bune camere din lume. Așadar dacă ești pasionată de fotografie și nu vrei să investești o poală de bani pe dispozitive specializate, Huawei este soluția. Dacă însă vrei daily use+ office + bussiness, atunci clar Samsung, pentru că lipsa serviciilor google îți poate da bătăi de cap.

Dacă îți place să riști, ești o fire early adopter, atunci din nou Huawei, ecosistemul lor crește frumos

10 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Investiție? Dar ce produci cu telefonul? Content?

| Simpatic a răspuns:

Eu as alege Samsung dintre cele 2, Huawei a dovedit ca sunt neseriosi si asa raman pentru mine, nu e in regula ca producator sa pui softuri spyware in propriile telefoane!
Pe langa asta nu au nici magazin google deci e mai complicat daca esti o persoana pusa pe confort, ca si mine!

| Frank51 a răspuns:

Pentru mine S23 ultra, îl am din martie și încă și la momentul de față nu prea are concurență.

| NLS a răspuns:

Ambele sunt foarte bune, daca chiar ai bani de aruncat.
Pe Huawei nu mai ai probleme cu instalatul aplicațiilor Google, acum se realizează dintr-un tap, direct din telefon (oarecum oficial, dar nu prea. Important e ca funcționează bine).

Dacă dorești poze bune, un mirrorless entry level le nimicește.

Daca ai nevoie de 5G, atunci nu rămâne decât Samsung.

Daca vrei un ecran plat ca subsemnatul, te uiți în ograda Google, ca ieri-alaltaieri au lansat Pixel 8 Pro.

| Hyperion7 a răspuns:

Cred că S23 ultra, fiindcă:
1.Are servicii google default, iar pentru unele persoane care nu vor să își bată capul, preferă un telefon by default google services.
2.Ecosistemul Samsung+interfață.
3.https://youtu.be/hItJas0MoyI?si=ic5C_BDDeTuOi5cX
Per total, eu as alege un S23 Ultrabig grin

| blackann a răspuns:

Iphone 15 pro max

| DeMicUnCălător a răspuns:

De ce numești telefoanele investiții? Eu credeam că Investițile se fac in lucrurile a căror valoare crește.

| Ilovedinero a răspuns:

Huawei P60 Pro nu am avut dar am avut Samsung galaxy S23 Ultra si chiar ma ajuta foarte mult memorie foarte buna, camera foto cu claritate excelenta.Eu chiar imi faceam treaba cu el

| AlexAlyy a răspuns:

Vezi aici comparații între ambele telefoane

https://nanoreview.net/......ei-p60-pro

| SanduEu123456 a răspuns:

Salut ca expert in telefon eu unu iti spun sa vezi ce iti place cel mai mult din fiecare telefon
Samsung-ul are 100x camera si x-pen
Huawei-ul este mai ieftin dar are un orocesor similiar cu s23-ul
Daca vrei varianta mai ieftin eu iti recomand Huawei-ul, daca vrei ceva mai bun si performant din toate punctele de vedere recomand Samsung S23 Ultra
P.S:Eu unu iti recomand Iphone-ul pentru ca este cel mai performant telefon (chiar daca are putin mega pixeli, camera are o focalizare foarte buna si indetaliata, un iphone 13 pro max face pozele ca un Samsung 23 ultra)