| Girly97 a întrebat:

Am nevoie de ajutor urgent! Colega mea care are o cartela Telekom a avut ieri probleme cu serviciile de voce si de date. Stiu ca Telekom a avut niste probleme ieri dar cred ca au reparat sistemul. Numai ca desi poate suna si trimite mesaje nu ii functioneaza Internetul. A primit mesaj de la Telekom cu setarile de Internet de la Vodafone iar in dreapta sus la semnal ii apare litera R. Ce are telefonul ei?

3 răspunsuri:
| MihaiNicu23 a răspuns:

R poate insemnaca are roamingul activat, dar ca sa ii mearga internetul poate trebuie sa mai astepte putin si dupa sa sune la 1234 sa intre in legatura cu un operator ca sa ii spuna exact ce are si sa-i faca internetul, pentru ca in mod clar tot de la ei este.

| Girly97 explică (pentru MihaiNicu23):

Cum sa fie in roaming daca este in tara si nu este aproape de o granita?

| MihaiNicu23 a răspuns (pentru Girly97):

E cumva telefonul cumparat de afara? Daca nu suna la 1234