| Christyan a întrebat:

Salut,TPU! Am o cartela telekom pe care am MB, adica am internet. Problema este ca atunci cand activez datele mobile imi apare o eroare cum ca "Ați pierdut conexiunea de date din cauza ca reteaua de resedinta a ramas cu roamingul". Mentionez urmatoarele: telefonul se numeste LG optimus L5 (e460)
am setarile pentru internet facute
am incercat cu o cartela de Vodafone si internetul a functionat.
Sper sa ma puteti ajuta, multumesc frumos!

2 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Ai roamingul activat.Desi ar trebui sa mearga si asa.De ce nu suni la Telekom? Nu crezi ai putea sti mai bine de la ei ce se intampla?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Suna la retatii clientii. Problema este de la cartela, nu telefon.