| SorinELoo7 a întrebat:

Am nevoie de ajutorul vostru! Am bateria la smartphone descarcata undeva sub 10%. Cand am conectat incarcatorul era deja la 20% si nu dupa mult timp s-a facut 50%... nu inteleg ce se intampla. Care sa fie problema?

7 răspunsuri:
| Wehrmacht a răspuns:

Si mie imi face cam la fel al meu(un Huawer G-nu stiu cat) da' cand ajunge pe la 70-80-90 se incarca mai greut...
Da' ce-i? Nici nu te tine bateria? Sa nu zici ca este asta o problema daca ai wi-fi on, net non stop, luminozitate la maxim...etc.

| djdani2010 a răspuns:

Cred ca bateria e dusa.
s-au poate fi si ceva de la telefon
incearca sa ii dai un factory reset
daca nu sti cum se da, spune-mi.

| SorinELoo7 explică (pentru djdani2010):

Acum pare ca si-a revenit! Pai are treaba bateria cu resetarea telefonului?

| djdani2010 a răspuns (pentru SorinELoo7):

Daca ma crezi, am avut un telefon Nokia 5228, care se incalzea de parca era calorifer si mi se descarca in 5-9 ore, desi era bateria plina, si nu umbal la el, dupa resetarea telefonului nu mai a avut nimic.

| ombladon a răspuns:

Mie in 2 minute mi-a ajuns de la 30% la 60%, iar dupa o ora de ascultat muzica a ajuns inapoi la 30%, nu cred ca este o problema...

| SorinELoo7 explică (pentru ombladon):

Acum se incarca normal, din cate vad eu... Este prima oara cand patesc acest lucru, plus ca smarphone-ul este nou!

| ombladon a răspuns (pentru SorinELoo7):

Mie mi se intampla des sa se incarce sau descarce brusc, dar nu ma deranjeaza prea tare...