| Andra_Andraa_1996 a întrebat:

Am Nokia Asha 205 si am pus un cod la setari si nu mi se mai deschide telefonul. ce pot sa fac?

Răspuns Câştigător
| Andra_Andraa_1996 explică:

Scoate bateria, apoi pune-o la lor. Este incarcata?
Daca bateria nu merge incarcata, mergi cu telefonul la Service, fiind in garantie, ar trebui sa ti-o schimbe gratuit, sau sa iti resofteze telefonul.

2 răspunsuri:
| LTAA a răspuns:

In ce sens: nu mai porneste telefonul sau nu iti accepta codul (fie corect, ca la fel am patit si eu la Nokia 113).

| Andra_Andraa_1996 explică (pentru LTAA):

Nu se deschide telefonul'. Ar trebui lasat ceva timp inchis?