| Gaitanaru_Virgil_1952 a întrebat:

Am o baterie externa și când incarc telefonul se încălzește telefonul și bateria! Ce are sau funda

6 răspunsuri:
| UlkusalKaan a răspuns:

E incarcatorul cu care a venit telefonul sau l-ai achizitionat tu separat?

| CuriousStuff a răspuns:

Daca telefonul e model mai nou si are fast charging raspunsul e: toate se incalzesc. Daca nu, si se incalzeste doar cand e conectat la bateria externa e posibil ca bateria sa impinga curent mai puternic decat e nevoie. Daca asta e cazul eu zic ca sunt sanse mari ca acumulatorul telefonului sa aiba de suferit.

Bula
| Bula a răspuns:

Probabil ti-ai luat ceva baterie ieftina, care nu are limitare de curent, sau bateria externa este facut pentru incarcare rapida (la care telefonul tau nu rezista).

| danutzu96 a răspuns:

Specifica modelul bateriei externe si a telefonului pentru detalii.

| darrio2007 a răspuns:

Este normal sa se incalzeasca. Nu ar fi normal daca ar frige de sa nu tii mana pe ele. Si la mine face la fel.

| darrio2007 a răspuns (pentru UlkusalKaan):

Stii ce este aia o baterie externa?