| Bogddy10 a întrebat:

Cand imi descarc un joc mi se descarca pe memoria telefonului cum pot sa mi se descarce direct pe memoria cardului? P.S: Am Samsung galaxy mini2...

2 răspunsuri:
| elly2love a răspuns:

Descarca apk, pentru ca Samsung Galaxy mini2 e pe Android
Deci scrii pe google, la calculator, ce joc doresti dar sa nu uiti sa pui apk, dupa il downloadezi si cand bagi usb-ul o sa iti apara 2 open-uri pentru telefon, unul din cartela SD [cardul de memorie ] iar altul din memoria telefonul, si ii dai copy si paste in cartela SD, dupa te duci in Office-ul Samsung-ului laughing si cauti jocul, il instalezi si gata
M-am chinuit ceva sa inteleg chestiile astea happy dar am reusit
Sau mai e o varianta
Te duci unde ai instalat jocul si ii dai mutare in card happy
Sper ca te-am ajutat big grin

| sturmpanzer a răspuns:

Iti iei o aplicatie numita appMgr 3 ca si eu am acelasi telefon